Sankt Peterburge Otto instituto mokslininkai padidino tiriamų žmogaus genų skaičių iki didžiausio Rusijoje rodiklio - 61. Kaip pranešė agentūra „Interfax“, instituto mokslinis darbuotojas Olegas Glotovas, iš viso žmogus turi maždaug 30 tūkst. genų.
„Per praėjusius metus mes ištyrėme ir įtraukėme į „genų pasą“ 15 genų, iš viso padidinę tiriamų genų skaičių iki 61. Rusijoje tai didžiausiais rodiklis pagal tiriamų genų skaičių. Kitais metais planuojame ištirti dar tiek pat genų“, - teigia mokslininkas. „Genų paso“ ir gauti klinikiniai duomenys padės gydytojui nustatyti tikslesnę diagnozę ir paskirti efektyvesnį gydymą.
Be to, tėvų „genetiniai pasai“ gali būti naudingi planuojant šeimą. „Daugelis žmonių yra tam tikrų ligų genetiniai nešiotojai. Jeigu abu tėvai turi tokį pat genetinį polinkį sirgti kuria nors liga, didelė tikimybė, kad jiems gims šia liga sergantis vaikas. „Genetinis pasas“ leis to išvengti“, - aiškina O.Glotovas.
Jis teigia, kad remdamasis genetiniu pasu, gydytojas gali rekomenduoti pacientui teisingą gyvenseną: kaip teisingai maitintis, kokią sporto rūšį pasirinkti, kokios profilaktikos ir nuo kokių ligų imtis.