Kovo mėnesį „startavęs“ Keplerio teleskopas atrado du naujus dangaus kūnus, kurie kiekvienas sukasi apie savo žvaigždę, praneša AP. Keplerio programos vyriausiasis tyrėjas Billas Boruckis pasakė, kad objektai tūkstančiais laipsnių karštesni nei žvaigždės, apie kuriuos jie sukasi. Tai reiškia, kad jie greičiausiai nėra planetos. Jie yra didesni ir karštesni nei mūsų Saulės sistemos planetos, įskaitant ir planetas nykštukes.
„Visata mums pateikia labai keistų dalykų – keistesnių, nei gali gimti mūsų vaizduotėje“, – pasakė NASA astrofizikos skyriaus vadovas Jonas Morse‘as.
Naujieji objektai neatitinka žinomų astronominių objektų aprašymų, ir kol kas nėra suklasifikuoti. Paslaptingi objektai buvo pristatyti pirmadienį, per Amerikos astronomų bendrijos susitikimą Vašingtone.
Kol kas NASA tyrėjas Jasonas Rowe‘as, kuris atrado objektus, vadina juos „karštaisiais kompanionais“. Karštais jie vadinami todėl, kad jų temperatūra viršija 14 tūkst. laipsnių Celsijaus – esant tokiai temperatūrai, tirpsta švinas ir geležis.
Egzistuoja dvi teorijos, aiškinančios šių objektų prigimtį.
J. Rowe‘as teigia, kad jos yra planetos naujagimės. Naujų planetų temperatūra paprastai būna labai aukšta, todėl, kaip spėja J. Rowe‘as, joms ne daugiau nei 200 mln. metų.
Ronaldas Gillilandas iš Kosminių teleskopų mokslo instituto teigia, kad tai gali būti baltosios nykštukinės žvaigždės, kurios mirdamos nusimeta viršutinius sluoksnius ir susitraukia.