Rašytojo fantasto Isaac'o Asimov'o knyga „Fantastinė kelionė“ („Fantastic Voyage“) ir pagal ją sukurtas filmas apie mikroskopinio laivo kelionę žmogaus organizmu buvo išties įtraukiantys. Matyt remdamiesi šia idėja JAV mokslinės sąjungos „The Federation of American Scientists“ atstovai sukūrė kompiuterinį žaidimą „Immune Attack“.
Žaidimas skirtas vidurinių mokyklų moksleiviams ir padeda įsisavinti ląstelių biologijos pagrindus. Žaidėjui trimatėje kraujagyslių ir jungiamojo audinio aplinkoje tenka naviguoti mikroskopinį robotą (angl. nanobot), kuriuo tenka „apmokyti“ paciento imuninę sistemą kovoti su infekcijomis. Preliminarūs rezultatai rodo, jog žaidimą žaidžiantys moksleiviai daug geriau įsisavina biologijos ir chemijos pamokų medžiagą ir įgyja daug žinių apie molekulinę ir ląstelių biologiją.
„Rezultatai yra jaudinančiai geri - jie rodo, jog „Immune Attack“ žaidėjai daug labiau pasitiki savo gebėjimais ir daug geriau supranta baltųjų kraujo kūnelių paskirtį, lyginant su tais moksleiviais, kurie šio žaidimo nežaidė“, - sako žaidimui kurti skirto projekto vadovė daktarė Melanie Stegman. „Informacijos kiekis, kurį šie penkiolikmečiai įsisavina apie baltymus, cheminius signalus ir genų reguliavimą, yra įspūdingas. Jų klausimai tapo įžvalgūs. Pasijaučiau tarsi diskutuočiau su kolegomis mokslininkais“, - sako specialistė.