D. Britanijos karališkoji mokslo draugija internete paskelbė 60 pačių reikšmingiausių jos nuomone mokslinių darbų, išleistų per pastaruosius 355 metus.
Projekto išpildymas labai paprastas, tačiau pakankamai patogus. Pagal metus išdėstyti svarbiausi dešimtmečių įvykiai pažymėti vienu arba keliais reikšmingiausiais atradimais, apie kuriuos pateikiama dar ir papildoma informacija. Tokia dovana mokslo istorija besidomintiems internautams skirta draugijos 350-mečio proga.
Panašu, jog šį projektą draugija nusiteikusi prižiūrėti, nes metų juosta sudaryta iki pat 2045 metų. Nors draugija nusprendė nespėlioti, kas mūsų laukia ateityje, tačiau svarbiausius įvykius šiame kalendoriuje pažymės.
Aplankę projektą surasite įvairiausių mokslų darbų. Daugiausia iš fizikos srities. Pavyzdžiui, galima pasidomėti I.Newtono darbais, skirtais optikos tyrimams - pristatomame dokumente mokslininkas įrodinėja, kad baltą šviesą sudaro skirtingų spalvų šviesos.
Šalia rimtų medicinos, biologijos mokslinių darbų yra ir tokių įdomių, net juokingų, kaip pavyzdžiui, Daines Barringtono darbas apie jaunąjį kompozitorių Mocartą. Juo autorius nori išsiaiškinti, ar šis iš tiesų genialus jaunuolis, ar tik apsimetėlis.
Pasirodo, net ir britų karališkoji mokslo draugija nevengia jumoro, už kurį kartais skaitytojai mėgsta ant mūsų „pabambėti“. O argi mes galime nesekti tokiais įkvepiančiais pavyzdžiais?