Kinija pranešė baigusi kurti 3D didelės raiškos Mėnulio paviršiaus žemėlapį. Tai laikoma dideliu žingsniu į priekį ruošiantis būsimosioms nusileidimo Mėnulyje misijoms, praneša „Physorg.com“.
2003 m. iškėlusi į kosmosą pirmąjį savo astronautą, Kinija siekia iki 2012 m. Mėnulyje nuleisti pirmąjį savo mėnuleigį, o apie 2020 m. išlaipinti jame savo astronautus.
Pirmasis didelės raiškos erdvinis Mėnulio žemėlapis buvo sudarytas remiantis pirmojo Kinijos paleisto Mėnulio palydovo „Chang'e 1“ surinktais duomenimis. Šis palydovas į Mėnulį buvo paleistas 2007 m. ir fotografavo jį iki šių metų kovo mėnesio, kai buvo „numestas“ ant jo paviršiaus.
Kinijos specialistų teigimu, jų sudarytas Mėnulio žemėlapis šiuo metu yra pats tiksliausias. Mėnulio paviršiaus kartografavimo programą vykdė ir Japonijos kosmoso agentūros zondas „Kaguya“, tačiau arba japonai dar neužbaigė savojo žemėlapio, arba nieko apie jį neskelbia.
Mėnulio paviršių kartografavo ir paskutinįjį praėjusio amžiaus dešimtmetį paleistas JAV zondas, tačiau, pasak Kinijos kosmoso tyrimo agentūros atstovų, šio palydovo sudarytas Mėnulio žemėlapis nėra toks tikslus.
Šiuo metu aplink Mėnulį skrieja NASA „Lunar Reconnaissance Orbiter“ ir „Lunar Crater Observation and Sensing Satellite“ zondai. Kinija planuoja 2010-ųjų spalį paleisti į Mėnulį dar vieną palydovą, kuris turėtų surinkti duomenų dar didesnės raiškos Mėnulio žemėlapiui.