Pasitelkiant nanotechnologijas ir apie žmogaus kūno veikimo principus surinktas žinias, žmogus jau po 20 metų galėtų būti nemirtingas.
61-erių amerikietis Ray`us Kurzweilas, jau ir anksčiau pranašavęs naujų technologijų erą, teigia, kad mūsų žinios apie genus bei kompiuterinės technologijos tobulėja neįtikėtinu greičiu, rašo telegraph.co.uk.
Anot jo, teoriškai, įvertinus tai galima manyti, kad daugelį iš gyvybiškai svarbių organų nanotechnologijos galėtų pakeisti jau po 20 metų.
R. Kurzweilas primena, jog nors jo pareiškimai ir atrodo sunkiai tikėtini, dirbtinės kasos ir nervų sistemos implantai jau dabar sukurti.
Dienraštyje „The Sun“ paskelbtame straipsnyje mokslininkas teigia: „Aš ir daugelis kitų mokslininkų esame įsitikinę, kad maždaug po 20 metų mes turėsime priemones perprogramuoti savo kūnus ir pakeisti akmens amžiaus įrangą, kad galėtume sustabdyti senėjimą, o paskui ir pasukti šį procesą atgal. Tuomet nanotechnologijos leis mums gyventi amžinai“.
„Galiausiai, nanodalelės pakeis kraujo ląsteles ir jų darbą atliks tūkstantį kartų efektyviau. Po 20 metų olimpinėse žaidynėse trumpus nuotolius galėsime bėgti 15 minučių be atokvėpio, arba be deguonies nardyti 4 valandas“, – sako R. Kurzweilas.
„Širdies smūgių aukos – tie, kurie dar nesinaudos bioninėmis širdimis – ramiai važiuos pas gydytojus, kurie atliks nedidelę operaciją, o žmogaus gyvybę tuo metu palaikys prietaisai.
„Nanotechnologijos taip išplės mūsų protines galimybes, jog knygas galėsime parašyti per kelias minutes. Norint pasinerti į virtualios realybės būseną, nanorobotai išjungs smegenų signalus ir nugabens mus bet kur, kur tik norėsime būti. Taigi galime tikėtis tokio pasaulio, kuriame žmonės virs kyborgais, turinčiais dirbtines galūnes ir organus“, – pasakojo mokslininkas.