Rugsėjo 8 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje surengta apskrito stalo diskusija „Šiuolaikinė mokslinė biblioteka – moderniam mokslininkui ir visuomenei“. Pirmoje tokio pobūdžio diskusijoje bibliotekininkai, žinomi mokslininkai, visuomenės veikėjai, politikai, ekspertinių įstaigų atstovai aptarė Lietuvos mokslinių bibliotekų modernizavimo problemas.
Diskusijoje kalbėjęs švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pabrėžė, kad ši diskusija apie mokslinių bibliotekų pertvarkos galimybę inicijuota ne siekiant sutaupyti lėšų, o panaudoti turimus, netgi didesnius resursus, kad jos kuo geriau tenkintų mokslininkų ir visuomenės poreikius.
„Biblioteka yra labai svarbus, neretai pagrindinis mokslinio darbo ir studijų struktūros elementas, kurio negalime apeiti pertvarkydami mokslo ir studijų sistemą, – sakė ministras G. Steponavičius. - Bibliotekos jau modernizuojamos – iš ES struktūrinės paramos lėšų bus kuriamas Saulėtekio mokslinės komunikacijos centras.“
Ministerijos vadovas atkreipė dėmesį, kad būtina rasti sprendimą, kaip sukurti vientisą elektroninę bibliografinių duomenų bazę. Tuomet šiuolaikinis vartotojas turėtų platesnes informacijos šaltinių pasirinkimo ir naudojimo galimybes.
Ministras G. Steponavičius paragino plėtoti diskusiją apie mokslinių bibliotekų modernizavimą ir sukonkretinti uždavinius, kurių pagrindu būtų atliekama galimybių studija dėl šios srities pertvarkos.
Diskusijos dalyviai kalbėjo, kad mokslinėse bibliotekose mažėja paslaugų paklausa, didėja išlaidos, joms sunku prisitaikyti prie naujų tendencijų. Buvo pabrėžta, kad mokslinėse bibliotekose būtina didinti elektroninių išteklių panaudą ir kartu ieškoti būdų, kaip geriau išsaugoti kultūrinį paveldą – vertingus bibliotekų archyvus.