Hario Poterio neregimasis apsiaustas jau po kelerių metų gali tapti realybe, mat mokslininkas gavo finansavimą tokiam magiškam prietaisui kurti.
Profesorius Ulfas Leonhardtas, J. K. Rowling kūrinį vadinantis savo įkvėpimo šaltiniu, St. Andrews universitete kuria tokio apsiausto projektą.
Fizikas gavo finansavimą, tad kelerius metus šiam nematomam projektui įgyvendinti galės skirti visą savo laiką, rašo telegraph.co.uk.
Mokslininkas, savo metodą apibūdinantis kaip „geometriją, šviesą ir truputį magijos“, teigė: „Jau tūkstantmetį žmones žavėjo nematomumo idėja, įkvėpusi daugybę mitų, romanų ir filmų. 2006-aisiais ėmiausi veiklos, bandydamas nematomumą iš fikcijos paversti mokslu, o per ateinančius dvejus metus ketinu vystyti idėjas, kurios galėtų mokslo pakraštyje esančią nematomumo idėją paversti pritaikoma technologija“.
Anot mokslininko, tokia technologija – šiuolaikinės magijos forma. Pasak jo, tai tas pats, kas įsivaizduoti, kas būtų, jei protėviai atkeliautų į ateitį. Jie niekada neįsivaizdavo, kad žmonės galėtų skraidyti ar kalbėti vienas su kitų būdami skirtingose pasaulio vietose.
„Fantastiniai, magiški dalykai iš principo yra įmanomi. Klausimas, ar juos galima įgyvendinti praktiškai, o tai daugiausiai priklauso nuo idėjų, kurios dar svarbesnės nei naujų medžiagų kūrimas“, – sakė jis.
U. Leonhardtas įgyvendindamas sumanymą planuoja naudoti spindulius laužiančius metalus, kurie priverstų šviesos bangas sklisti aplink objektą. Šiuo principu susiformuoja miražai, kuomet įkaitęs oras nukreipia iš dangaus krintančią mėlyną šviesą, taip sukuriant dykumoje tyvuliuojančio mėlyno tvenkinio vaizdą.
Pilnai išnaudojant spindulių laužimų ir atspindėjimo dėsnių teikiamas galimybes, mokslininkas tikisi pasiekti efekto, kuomet žiūrima į stikliniame akvariume plaukiojančią žuvį, kraštutinį variantą.
Dėl judant oru, stiklu ir vandeniu nukrypstančios šviesos žuvis atrodo didesnė ir matoma kitoje akvariumo vietoje, nei ji yra iš tikrųjų.
„Įsivaizduokite skaidrią medžiagą, kuri šviesą nukreipia aplink objektą jos neiškraipydama – tuomet objektas dings iš matymo lauko“, – teigė jis.