Didžiosios Britanijos mokslininkai sukūrė naują kietųjų diskų technologiją. Šiuose įrenginiuose naudojami ne besisukantys diskai, o stačiakampės plokštelės ir milijonai judrių duomenims skaityti ir įrašyti naudojamų galvučių. Teoriškai tokia technologija gali pasiekti 500 MB/s duomenų perdavimo greitį.
HRD (angl. hard rectangular drive) technologijos pagrindas - magnetinės medžiagos sluoksnis, įtaisytas po rašančiomis ir skaitančiomis galvutėmis. Sluoksnis yra dvipusis, todėl antras skaitymo ir rašymo sluoksnis talpinamas iškart po jo apačia. Visi trys sluoksniai ir, tikėtina, daugiau tokių sluoksnių sutelpa į standartinio 3,5 colių disko korpusą. Milijonus skaitymo-rašymo galvučių talpinantis įtaiso sluoksnis gaminamas naudojant tą pačią litografijos technologiją kaip ir puslaidininkinius silicio lustus. Kiekviena galvutė valdoma perduodant signalą į reikiamą valdymo tinklelio eilutę ir stulpelį. Tačiau individuali galvutė nėra priskirta konkrečiam vienam bitui. Jos padėtį valdo pjezoelektrinis mechanizmas, todėl kiekviena galvutė gali skaityti tam tikrą bitų grupę - sektorių.
HRD technologijos iliustracija
Daugelis galvučių leidžia lygiagrečiai skaityti didelį kiekį informacijos vienu metu, tačiau kuo stipriau judinama viena galvutė, tuo labiau kinta kitų galvučių judėjimo ribos. Technologiją sukūrusi kompanija "DataSlide" pripažino, kad realiai vienu metu skaityti ir rašyti duomenis šiuo metu galima tik naudojant 64 galvutes. To pakanka 160 000 atsitiktinių skaitymo ir rašymo operacijų per sekundę (IOPS) atlikti ir pasiekti 500 MB/s duomenų perdavimo spartą. Taip pat teigiama, kad visa sistema suvartoja tik 4 W galios - t.y. tik trečdalį tos, kurios reikia 15 000 aps./min. spartos kietajam diskui (HDD), arba pusę, kurios reikia tipiniam kietosios būsenos diskui (SSD). Norint išgauti 100 000 IOPS iš įprastinių kietųjų diskų, lygiagrečiai reiktų sujungti apie 280 tokių įrenginių, kurie iš viso suvartotų 3360 W galią. „DataSlide“ yra privačiomis investicijomis finansuojama kompanija. Jos vadovai teigia, kad šiuo metu siekiama šią technologiją kuo greičiau pateikti rinkai ir jau bandoma tartis dėl licenzijų suteikimo gamintojams. Kol kas neįvardijami konkrečių kompanijų pavadinimai, taip pat neprognozuojama, kada HRD pasirodys vartotojų kompiuteriuose.