Turime jums puikių pasiūlymų krizės atveju. Paaiškėjo, kad elektra padeda ne tik atgaivinti Frankenšteiną. Tereikia prastą arba jauną pigų vyną palaikyti aukštos įtampos elektros lauke.
Atsidūręs tarp aukštos įtampos elektrodų, toks netaurus gėrimas pasikeičia, nes pagreitinamas jo brendimas, teigia enologijos ekspertas, profesorius Herve Alexandre, dirbantis Burgundijos universitete.
Taisyklės liudija, kad pagamintą vyną galima gerti ne anksčiau, kaip po pusės metų. Raudonieji laikomi dar ilgiau, kad įgytų pageidaujamo balanso ir kompleksiškumo. Brangiausiems vynams prireikia keliolikos metų, kad jie atskleistų savo geriausias savybes. Bręsdamas vynas tampa mažiau rūgštus, nes etilo alkoholis reaguoja su organinėmis rūgštimis, sudarydamas įvairius maloniai kvepiančius esterius. Tokiems procesams reikia laiko ir deguonies, kuris patenka per statinės medieną arba kamštį.
Elektros laukus jau prieš keliolika metų pradėjo naudoti maisto pramonė. Kinai, kurie nori paspartinti ne tik savo šalies progresą, nusprendė šį triuką pritaikyti ir vynui. Pradininku laikytinas chemikas Xin An Zeng. Jis su kolegomis kankino vyną įvaraus stiprumo ir trukmės elektros laukais. Mokslininkai pumpavo vyną vamzdžiu, įspraustu tarp dviejų titano elektrodų. Trijų mėnesių amžiaus Cabernet sauvignon vynas iš Čilės buvo veikiamas elektros lauku 1, 3 arba 8 minutes.
Rezultatą akluoju būdu tikrino dvylika vyno ekspertų. Kad tai ne juokai, galite įsitikinti, susiradę mokslinį straipsnį šia tema žurnale „Innovative Food Science and Emerging Technologies“ (Vol.9, p.463).
Rezultatai nustebino net skeptikus. Vynas akivaizdžiai sušvelnėjo, tapo aromatingesnis. Atsirado brandaus vyno aromatas, kompleksiškumas. Analizė patvirtino, kad vynas patyrė rimtų pokyčių. Alkoholiai energingai reagavo su rūgštimis, gimdydami esterius. Taip pat buvo suardyta nemažai baltymų, o išsivadavusios amino rūgštys pagerino vyno skonį. Visa esmė - žinoti „elektrifikacijos“ dozę.
Eksperimentai liudija, kad taip pat teigiamai ši metodika veikia vyną, išspaustą iš Merlot ir Shiraz vynuogių, Penkios kinų vyno daryklos jau ėmėsi darbo. Laukite prabangaus elektrifikuoto vyno iš Kinijos. Ir mokykitės, kaip inovatyviai naudoti technologijas.
Beje, jau galima įsigyti Kvantinį vyno brandintoją (Quantum Wine Ager). Jo išradėjas tvirtina, kad po apdorojimo keliolika litų kainuojantį vyną galima paversti tokiu, kuriam ir šimto ar daugiau litų negaila.