Dvi Indianos universiteto mokslininkės išsiaiškino, kad, kai moterys ir vyrai bendrauja technologinių priemonių pagalba, moterys būna ekspresyvesnės, rašo newsinfo.iu.edu. „Istoriškai moterys naudoja standartinę kalbą tada, kai siekia socialinių tikslų arba nori būti traktuojamos aukščiau savo esamos padėties“, - teigia S. Herring. „Vyrai kalba daugiau, moterys yra mandagesnės“ , - sako mokslininkė.
Naujausiame kas ketvirtį publikuojamame „Written Communication“ numeryje paskelbtame straipsnyje Indianos universiteto mokslininkės Susana Herring ir Asta Zelenkauskaitė tvirtina, kad, nors istoriškai vyrai visada daugiau kalbėdavo viešoje erdvėje, bendraujant SMS žinutėmis – šiuo atveju būtent Italijos muzikos televizijos kanale „Allmusic“ - būtent moterys rašo spaudos ženklų limitą beveik viršijančias SMS žinutes, naudoja daugiau santrumpų, intarpų bei emocijas žyminčių „veidukų“ (šypsenėlių ir liūdnų veidukų).
„Žinutės yra labai koketiškos ir visai nesusiję su TV šou“, - pasakojo Indianos universiteto Bibliotekininkystės ir informacijos mokslo mokyklos prof. S. Herring.
„Lingvistinėje rinkoje visada vyravo skirtingos vertybės, susijusios su standartine ir nestandartine kalba, ir mes gavome paradoksalius rezultatus, kurie prieštarauja pripažintiems sociolingvistiniams lyčių elgsenos modeliams“,- teigė profesorė.
Tyrimas parodė, kad moterys daugiau nei vyrai naudoja standartinę kalbą, iš dalies todėl, kad ji laikoma tarsi simboline valiuta, naudojama įgyti didesniam manevringumui.
Mokslininkės, peržiūrėjusios 1164 skirtingų lyčių atstovų per Italijos muzikos programą paskelbtas žinutes, išsiaiškino, kad kompiuterinė komunikacija - SMS žinutės ir tekstiniai pranešimai – paneigia istorinį aspektą.
Tyrimo metu nustatyta, kad moterys naudoja daugiau nestandartinės kalbos – santrumpų arba emocijas žyminčių „veidukų“, išreiškiančių entuziazmą, liūdesį, išskirtinumą ir individualumą. Ir nors moterys pasirodė esančios ekonomiškesnės ir ekspresyvesnės, jos daug dažniau nei vyrai rašydavo 160 simbolių žinučių limitą beveik viršijančias arba jį viršijančias žinutes.