Pietų Korėjos mokslininkai ketvirtadienį atskleidė naują gamybos būdą, skirtą gaminti didelio masto iš nano pluošto padarytoms plėvelėms, kurios gali būti naudojamos lanksčių elektronikos prietaisų, tokių kaip „Nokia Research Center“ ir „Campbridge“ universiteto nanotechnologijomis paremto koncepcinio „Nokia“ „Morph“ modelio, gamybai.
Koncepcinis „Morph“ telefono modelis pademonstruoja, kaip turėtų atrodyti ateities mobilusis telefonas, kuris yra tampomas ir lankstomas bei leidžiantis vartotojui pagal poreikius transformuoti korpusą į daugelį visai skirtingų formų. Taigi su šiuo nauju nano pluoštu tokia mobilioji ateitis ateina greičiau nei daug kas manė.
„Sungkyunkwan“ universiteto „Samsung Andvanced“ technologijos instituto (SAIT) komanda, kuriai vadovauja šio universiteto chemijos profesorius Hong Byung-hee, pasitelkdami tradicinį cheminį garų pašalinimo (CVD) metodą, patobulino šį nano pluoštą pavadintą „Graphene“, kurio skersmuo gali siekti 10cm. Toks dydis iki profesoriaus Hong Byung-hee komandos vykdytų bandymų buvo neįmanomas.
„Graphene“ yra vieno atomo storio, korėtos struktūros nano medžiaga, kuri gali praleisti 100 kartų daugiau elektros srovės negu viena iš elektrai laidžiausių medžiagų varis ir 100 kartų greičiau perduoti elektronus nei monokristalinis silicis, kuris naudojamas tradiciniuose puslaidininkiuose.
Šią labai ploną „graphene“ medžiagą tikimasi panaudoti lanksčių ekranų, dėvimų kompiuterių ir pažangių tranzistorių ir elektrodų gamybai. Ši medžiaga taip pat gali pakeisti šiuo metu plačiai naudojamą indžio ir alavo oksidą jutiminių panelių ir saulės baterijų gamyboje.
Be to, jog šią technologiją galima pritaikyti „Nokia“ „Morph“ komercinei gamybai, didžiausia pasaulyje atminties modulių ir ekranų gamintoja „Samsung Electronics Co.“ Planuoja bendradarbiauti su universitetu ir sukurti naujos kartos itin sparčius nano atminties modulius, lanksčius ekranus ir saulės baterijas.