Dūmų signalizacijos išgelbėtų daugiau gyvybių, jei jų skleidžiamas garsas nebūtų toks žviegiantis. Taip tvirtina Victoria universiteto (Australija) mokslininkė Dorothy Bruck ir jos kolegos, rašo www.technology.newscientist.com.
Mokslininkai įjungė devynis skirtingus signalizacijos garsus, kuomet tiriamieji buvo pradėję miegoti. Didžioji dalis su ugnimi susijusių mirčių namuose, nepriklausomai nuo to, ar gaisro signalizacija įrengta, ar ne, įvyksta per pirmąsias tris miego valandas, kuomet miegas būna pats giliausias.
Mokslininkai nustatė, kad žmonės greičiausiai pabusdavo skambant stačiakampių bangų garsui su pagrindiniu 520 hercų tonu ir keletu papildomų žemesnių tonų. Aukštesni „gryni“ tonai buvo mažiausiai efektyvūs. Tyrimo rezultatai bus publikuojami leidinyje „Journal of Sleep Research“. Reklama
Ankstesni šios mokslininkų grupės tyrimai suteikė pagrindo manyti, kad stačiakampės bangos garso tonai labiausiai tinka vyresnio amžiaus suaugusiems asmenims, vaikams ir išgėrusiems žmonėms pažadinti.