Pasiskolinę vieną sudėtingesnių gamtos idėjų, JAV mokslininkai sukūrė akies formą primenančią vaizdo kamerą, rašo „Reuters“. Northwesterno universiteto mokslininkų teigimu, ši vaizdo kamera galėtų būti naudojama skaitmeniniuose fotoaparatuose ar net padėti sukurti dirbtinę žmogaus akį.
Tai pirmas kartas, kai pavyko pagaminti vaizdo kamerą su itin išgaubtu lęšiu. Ilgą laiką to nebuvo galima padaryti, nes pagaminti išgaubtus optinių sistemų elementus itin sudėtinga - jie paprasčiausiai sulūžta.
Tam buvo sukurta speciali tinklą primenanti medžiaga, sudaryta iš mažų kvadratų, į kuriuos gali būti integruoti šviesos detektoriai ir kiti elektronikos komponentai. Kvadratai yra sujungti laideliais ir taip visa struktūra išlieka lanksti.
Šį išradimą mokslininkai jau yra išbandę su kompiuteriu. Anot jų, išradimas pirmiausia leis pagaminti ne ką didesnę už žmogaus akį kamerą, kuri galės užfiksuoti kur kas kokybiškesnį vaizdą už dabartinius skaitmeninius fotoaparatus.
Be to, medicinoje šis išradimas gali padėti sukurti geresnius žmogaus kūno tyrimams skirtus daviklius. Tačiau svarbiausia, jis gali būti pritaikytas kuriant dirbtinę tinklainę ar net akį, jeigu bus sugalvota, kaip elektroninius elementus sujungti su nervine sistema.