Japonijos Nacionaliniame informacijos ir komunikacijų technologijų institute kuriamas į delną telpantis erdvinio vaizdo ekranas. Inžinieriai tikisi, kad kubo formos įrenginyje bus galima realiuoju metu žiūrėti nuotolines 3D vaizdo transliacijas.
Kol kas „gCubic“ pavadinto įrenginio prototipas gali rodyti tik nejudantį vaizdą. Pasak vieno šio įrenginio kūrėjų Shunsuke Yoshidos, pagrindinis tikslas, kurio siekiama – kad ant delno laikomame kube būtų galima matyti mažą žmogaus figūrėlę.
„Įsivaizduokite, kad ant jūsų darbo stalo stovinčiame kube matote besišypsančią savo draugę“, - sakė jis.
Inžinierių teigimu seneliai tokiame 10 cm dydžio kubo ekrane galėtų matyti toli gyvenančius savo vaikaičius, verslininkai – prekių pavyzdžius, o mokytojai galėtų jį naudoti kaip mokymo priemonę.
„gCubic“ ekranas sudarytas iš daugybės lęšių ir mažų LCD ekranėlių. Skirtingai nei įprasti 3D ekranai, į kuriuos žiūrėti galima tik iš priekio, „gCubic“ rodo vaizdą iš trijų pusių. Priklausomai nuo žiūrėjimo kampo vaizdas tokiame 3D ekrane keičiasi. Be to, skirtingai nuo įprastinių 3D ekranų, erdvinio vaizdo efektui kurti nereikės specialių akinių.
Japonų inžinieriai tikisi per 3 metus komercializuoti šią technologiją. Jie siekia pagerinti vaizdo kokybę, atsikratyti šiuo metu prie įrenginio prijungtų laidų ir realizuoti peržiūros iš visų 6 kubo pusių galimybę. Be to, planuojama įdiegti ir garso perdavimo funkciją, kad kube rodomas žmogus galėtų „kalbėti“.