Ar esate girdėję ar dalyvavę projektuose, skirtuose apjungti daug prie interneto prijungtų kompiuterių į bendrą sistemą ir gauti iš to naudos? „SETI@home“ sistema ieško nežemiškos gyvybės analizuodama iš kosmoso gaunamus signalus, „Folding@Home“ sistema „lanksto“ proteinus.
Kompiuterius dabar turi beveik visi, ir jų yra visur, tad Kalifornijos žemės drebėjimus tiriantiems mokslininkams kilo mintis sukurti programą, kuri sugebėtų rinkti duomenis apie kompiuterio vibraciją.
Tokia galimybė atsirado pasinaudojus sensoriais, esančiais nuo 2005 metų gaminamuose brangesniuose nešiojamų kompiuterių modeliuose. Šie sensoriai stebi, ar kompiuteris nėra purtomas, ar nekrenta. Jeigu sensorius aktyvuojamas, jis iškarto stabdo kietojo disko darbą, taip apsaugodamas diske esančią informaciją.
Kalifornijos mokslininkai parašė nesudėtingą programėlę, kuri renka šiuos kompiuteryje įmontuoto akselerometro duomenis, ir juos siunčia į centrinį serverį, kur duomenys yra apdorojami bei atvaizduojami.
Mokslininkai teigia, kad surinkti duomenys padės geriau nustatyti žemės drebėjimų plitimą, jų atsiradimo ženklus, bei galbūt ateityje panašios sistemos įspės apie artėjantį žemės drebėjimų pavojų.