Rašantys dienoraščius jaučiasi mažiau izoliuoti, labiau susiję su bendruomene ir labiau patenkinti santykiais su draugais. Tai taikoma ir rašantiems įprastus, ir internetinius dienoraščius, teigiama Swinburno technologijos universiteto (Australija) atlikto tyrimo išvadose.
Mokslininkai nustatė, kad bent du mėnesius reguliariai dienoraštį rašantys žmonės jaučia stipresnę socialinę paramą ir tvirtesnius ryšius su draugais, nei tie, kurių dienoraščio neturi, skelbia „Discovery News“.
Tyrimo autoriai apklausė 600 „MySpace“ svetainės lankytojų. Dalis jų rašė ar ketino pradėti rašyti dienoraštį, likusieji tokia galimybe nesidomėjo. Po dviejų mėnesių tyrėjai vėl apklausė tą pačią vartotojų auditoriją ir nustatė, kad „dienoraštininkai“ jaučia stipresnius socialinius ryšius ir bendraminčių paramą. Jie prisipažino patiriantys mažesnę depresiją, rečiau jaučiantys nerimą, teigė mažiau būnantys prislėgti.
Pastebėta ir tai, kad bendravimas socialiniame tinkle teigiamai veikia ir dienoraščio nerašančius interneto vartotojus. Tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „CyberPsychology and Behavior“.