Rice universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė tamsiausią žmogui žinomą medžiagą. Tai - iš anglies vamzdelių pagamintas "kilimėlis", atspindintis tik 0,045 procento į jį krentančios šviesos. Tai yra keturis kartus tamsesnė medžiaga lyginant su ankstesniais pasiekimais.
Gryna anglis yra viena tamsiausių medžiagų gamtoje, tačiau norint dar labiau patamsinti savo gaminį, mokslininkai paviršių padarė grubų - taip padidinamas šviesos išsklaidymas. Nanovamzdeliai buvo išdėstyti panašiu principu kaip kilimo audinys - vamzdeliai tarsi siūlai išdėstyti vertikaliai.
Nanovamzdeliai yra mažyčiai ir sudaryti tik iš anglies atomų. Tai - tuščiaviduriai plonasieniai cilindrai. Eksperimente naudoti maždaug vienos šimtosios colio ilgio nanovamzdeliai - jų ilgis yra apie 300000 kartų didesnis nei jų plotis. Siekiant nustatyti atspindimos šviesos kiekį prireikė daugiau nei metų rūpestingai atliekamų eksperimentų.
Naujosios medžiagos galimos taikymo sritys - Saulės elementai (kadangi sugeriamas didžiulis šviesos kiekis), taip pat teleskopų optinės sistemos (tokia medžiaga sumažintų priimamos tolimų objektų šviesos išsklaidymą).
Ankstesnis rekordininkas - nikelio ir fosforo lydinys, paviršiuje padengtas mažytėmis angomis. Ši medžiaga buvo sukurta Nacionalinės Londono Fizikos Laboratorijos mokslininkų 2003 metais ir atspindėdavo 0,16 procento į ją pašviestos šviesos.