Siekdama pažaboti vis augančius neteisėtus failų mainus internetu, Prancūzijos vyriausybė ieško naujoviškų kovos būdų. Šiuo metu šalyje beveik sutarta dėl dar negirdėtos drastiškos priemonės – pirataujantiems gyventojams ketinama tiesiog atjungti interneto ryšį. Tokias galias nutarta suteikti naujai įsteigtai antipiratinei institucijai. Jei šios priemonės būtų sėkmingos, Prancūzijos praktika veikiausiai būtų pasinaudota ir kitose šalyse.
Jau sukurtas ir bausmės įgyvendinimo mechanizmas. Visi Prancūzijos interneto tiekėjai įsipareigojo stebėti, ką jų vartotojai veikia internete. Pastebėję, kad klientas nuolat užsiima piratine veikla – siunčiasi nelegalią medžiagą arba ja keičiasi su kitais vartotojais – interneto tiekėjai informuos apie tai kovos su piratavimu agentūrą. Vėliau pagal pastarosios nurodymą nusikaltę asmenys bus įspėjami, o tie, kurie ir po to neatsisakys piratavimo, bus laikinai arba visam laikui atjungti.
Ši iniciatyva gimė po to, kai Prancūzijos muzikos ir kino industrijai pavyko sutarti su šalies interneto ryšio tiekėjais dėl bendradarbiavimo kovoje prieš piratus. Pažymėtina tai, kad iniciatyvą tvirtai palaiko ir naujasis prezidentas Nicolas Sarkozy, pavadinęs susitarimą „svarbia akimirka žengiant civilizuoto ateities interneto link“.
Prancūziškasis antipiratinės kovos modelis yra labai neįprastas ligšiolinės pasaulinės praktikos kontekste. Iki šiol teisinėmis priemonėmis beveik išimtinai kovota tik prieš organizuotas piratinės produkcijos platinimu užsiimančias grupuotes ar komerciniais tikslais ją naudojančias įmones bei organizacijas. Tuo tarpu interneto atjungimas kaip bausmė yra nukreipta į eilinių interneto vartotojų auditoriją, į kurią paprastai žvelgta pro pirštus.
Anot Prancūzijos autorių teisių apsaugos specialistų, tokia praktika bus kur kas adekvatesnė ir efektyvesnė kovoje su pirataujančiais namų vartotojais nei grasinimas baudomis ar net baudžiamąja atsakomybe. Šiuos grasinimus buvo beveik neįmanoma įgyvendinti praktikoje dėl įvairių teisinių kliūčių bei gan atlaidaus teismų požiūrio.
Naująją sistemą iš karto išgyrė tarptautinės už intelektinę nuosavybę kovojančios organizacijos, pavadindamos ją „reikšmingiausia iniciatyva kovoje prieš piratavimą“. Tačiau ne visi liko tokie sužavėti. „Tai labai griežta, potencialiai destruktyvi priemonė, pakenksianti ekonomikai, skaitmeniniam progresui ir laisvei apskritai“, - pareiškė Prancūzijos vartotojų teisių gynimo grupė.