Interneto pokalbių programas paaugliai naudoja kaip priemonę vengti nepatogių pokalbių akis į akį. Tai parodė Jungtinėse Valstijose atlikta apklausa. 4 iš 10 paauglių per pokalbių programas praneša savo draugams ar pažįstamiems dalykus, kurių nesakytų tiesiai šviesiai.
Anot apklausos dalyvių, tokiu būdu jie stengiasi išvengti nemalonių emocingų situacijų, kuomet tiesiai pasakyta informacija gali sukelti neigiamą ar neprognozuojamą pašnekovo reakciją. 22 proc. respondentų per pokalbių programas kviečia patinkančius asmenis į pasimatymus, 13 proc. – praneša apie norą skirtis.
„Internetas padeda sumažinti atstūmimo baimę. Kai bendrauji su žmogum gyvai ir pasiūlai eiti į pasimatymą, jam nesutikus negalėsi tiesiog uždaryti pokalbių programos lango ir dingti. Internetu viskas daug paprasčiau, - teigia devyniolikmetis iš Ohajo valstijos. – Be to, esu turėjęs pakvaišusių merginų. Pranešimas joms apie skyrybas akis į akį keltų grėsmę mano sveikatai“, - juokiasi vaikinas. Panašiai mano ir kiti jo bendraamžiai.
Tyrimas parodė, kad dažniau nemaloniems pokalbiams kompiuterines programas naudoja merginos (50 proc., lyginant su 30 proc. vaikinų).
Apklausoje dalyvavo 13-18 metų amžiaus paaugliai. Iš visų apklaustųjų daugiau nei pusė teigė naudojantys interneto pokalbių programas. Tarp pastarųjų maždaug dešimtadalis tam skiria 3 ir daugiau valandų per dieną.
Tarp suaugusiųjų interneto pokalbių programų populiarumas kur kas mažesnis – jas naudoja tik kas penktas pilnametis amerikietis.