Pagrindinius nacionalinius duomenis tvarkantis Registrų centras per ateinančius ketverius metus ketina ir toliau gerinti klientų aptarnavimo standartą, pagal valstybės ir visuomenės poreikius vystyti prižiūrimus registrus bei informacines sistemas, užtikrinti jų saugumą, taip pat nemažai dėmesio skirti atviriesiems duomenims ir skatinti įmonės tobulėjimo kultūrą.
Šie pagrindiniai veiklos prioritetai yra numatyti patvirtintoje atnaujintoje įmonės 2025-2028 metų veiklos strategijoje. Pagrindinės investicijos artimiausiu metu numatytos į technologinį įmonės atsinaujinimą, didžiausią pridėtinę vertę kuriančias paslaugas, taip pat efektyvesnę įmonės veiklą galinčias užtikrinti ir veiklos sąnaudas mažinti galinčias priemones bei atnaujinimus.
Registrų centro generalinis direktorius Adrijus Jusas teigia, kad atnaujintoje įmonės strategijoje numatyti prioritetai ir strateginiai tikslai atliepia įmonės misiją – tenkinti valstybės ir visuomenės poreikius, efektyviai ir patikimai tvarkant patikėtus valstybės informacinius išteklius.
„Norėdami pasiekti mums keliamus tikslus ir lūkesčius, privalome ne tik demonstruoti lyderystę ir kompetenciją kasdienėje veikloje, bet ir būti drąsūs bei inovatyvūs. Įgyvendindami net ir mažiausią projektą siekiame nepamiršti, kad mūsų dėmesio centre visuomet išliks klientas – verslo įmonė, privatus asmuo ar valdžios institucijas – visiems jiems turime užtikrinti savo teikiamų paslaugų kokybę ir prieinamumą“, – teigia A. Jusas.
Investicijos "technologinei skolai" grąžinti
Siekdamas užtikrinti kokybišką paslaugų teikimą Registrų centras investuos į nacionalinės svarbos projektų įgyvendinimą bei į sritis, kurios didins įmonės veiklos efektyvumą. Iš viso 2025-2028 metų laikotarpiu investicijoms numatyta skirti per 100 mln. eurų.
Registrų centro Finansų ir strateginio valdymo direktorės Ritos Vinciūnės teigimu, įmonė privalo užtikrinti tvarias ir nuolatines investicijas į technologinį atsinaujinimą, kad įmonės prižiūrimos sistemos atitiktų lūkesčius.
„Dauguma Registrų centro prižiūrimų sistemų buvo sukurtos palyginti seniai, tad norint, kad jos veiktų sklandžiai ir atitiktų šiandieninius valstybės ir visuomenės lūkesčius, reikalingos nuolatinės investicijos į technologinį sistemų atnaujinimą ir vystymą. Kai kurios iš jų jau morališkai pasenusios ir reikalauja sisteminės peržiūros ir pertvarkos, – teigia R. Vinciūnė. – Įmonės veiklos specifika, kai didžioji dalis paslaugų teikiamos pagal reguliuojamą kainodarą, lemia tai, kad susiduriame su iššūkiu, kaip užtikrinti technologinei pažangai reikalingą nepertraukiamą finansavimą ir tuo pačiu metu išlaikyti tvarią įmonės finansinę padėtį“.
Atnaujintoje įmonės strategijoje keliami tikslai įgyvendinti pagrindinius projektus susijusius su klientų aptarnavimo gerinimo standartu, strateginių projektų įgyvendinimu, kurių įmonės portfelyje per 40. Taip pat bus investuojama į „technologinės skolos“ informacinių sistemų atnaujinimui grąžinimą. Be to, bus siekiama pertvarkyti kompensuojamųjų duomenų teikimo modelį, kad būtų optimizuotas sisteminiu būdu teikiamų duomenų kiekis, o kartu ir mažinamas valstybės biudžeto lėšų, reikalingų duomenų kompensavimui, poreikis.
Anot R. Vinciūnės, vienas svarbiausių šių metų įmonės uždavinių – užtikrinti tvarų įmonės finansavimą, grindžiamą abonentiniu kainodaros modeliu viešajam sektoriui, paslaugų srities transformacija ir veiklos efektyvinimu.
Pagrindinės investicijos numatytos į registrų ir valstybės informacinių sistemų plėtrą: Juridinių asmenų ir su juo susijusių sistemų modernizavimas, Antstolių informacinės sistemos modernizavimas, Įgaliojimų registro modernizavimas, E. sveikatos atnaujinimo projektai ir kiti. Nuolatinės investicijos taip pat reikalingo registrų ir informacinių sistemų valdymui reikalinga programinė įranga, licencijos, o nuolat augantis duomenų kiekis reikalauja investicijų į duomenų saugyklų plėtrą.
Registrų centras yra strateginę reikšmę nacionalinio saugumo interesams turinti įmonė, atsakinga už pagrindinių nacionalinių duomenų tvarkymą, šiuos duomenis kaupiančių registrų bei informacinių sistemų priežiūrą ir vystymą. Šiuo metu Registrų centras tvarko 12 registrų ir kadastrų bei 12 valstybės informacinių sistemų.