Šiandien jau darosi sunku išvengti diskusijų apie dirbtinio intelekto (DI) taikymą bet kurioje srityje – nuo išpopuliarėjimo šuolio 2023 metais, kasmet jo naudojimas tik auga. Vieniems DI praverčia, kai reikia greitai atlikti asmenines užduotis.
Kinijos dirbtinio intelekto modelio „DeepSeek“, kuris, kaip teigiama, gerokai pranoksta JAV konkurentus, kai kalbama apie ekonomiškumą, įgauna vis didesnį populiarumą.
„DeepSeek“ atvirojo kodo pokalbių robotas išstūmė programėlę į pirmąją vietą „App Store“ parduotuvėje 51 šalyje, o dabar paaiškėjo, kad ji veikia su „Huawei“ dirbtinio intelekto lustu.
„DeepSeek R1“ didelės kalbos modelis (angl. large language model, LLM) buvo apmokytas naudojant „Nvidia H100“, tačiau išvadoms daryti, t. y. veiksmui, kai apmokytas modelis naudojamas atsakymams generuoti, naudojamas „Ascend 910C“ lustas.
Nurodoma, kad „Ascend“ lustai nesusiduria su dirbtinio intelekto mokymu, todėl GPU galios reikalavimai nėra tokie dideli. Tačiau santykinai mažesnis „Ascend 910C“ našumas riboja jo tinkamumą mokymui.
Šią problemą „Huawei“ planuoja spręsti su būsimu „Ascend 920C“ lustu, kuriuo siekiama konkuruoti su „Blackwell B200“, pirmaujančiu „Nvidia“ lustų rinkiniu, skirtu dirbtinio intelekto operacijoms.