Komunikacijos fakultetais įgyvendino mokslinį projektą, kurio tikslas – išanalizuoti ir įvertinti dirbtinio intelekto galimybes, iš dalies panaudojant jį Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pranešimams žiniasklaidai apie išnagrinėtas bylas parengti.
Sausio mėnesį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pradeda bandomąjį projektą pavadinimu „TeDIA“. Taip pavadintas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo dirbtinio intelekto programos asistentas – Teismo dirbtinio intelekto agentas. Naudojant šį asistentą parengiama pirminė pranešimo žiniasklaidai versija, kuri gali būti koreguojama pateikiant užklausas bei rankiniu būdu, o galutinė pranešimo versija yra peržiūrima ir paruošiama atsakingo Teismo darbuotojo ir užbaigiama rankiniu būdu.
Bandomąjį projektą, kurio metu dalis pranešimų žiniasklaidai apie išnagrinėtas bylas bus rengiama naudojant dirbtinį intelektą, planuojama įgyvendinti šių metų pirmąjį pusmetį, projekto rezultatai bus stebimi ir vertinami taip pat ir jam įsibėgėjus.
2023 m. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, siekdamas didinti visuomenės informuotumą apie Teismo priimamus sprendimus, parengė ir išplatino žiniasklaidai 174 pranešimus apie išnagrinėtas bylas. Taigi Teismas informavo apie trečdalį 2023 m. priimtų sprendimų. Galima palyginti – 2022 m. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas parengė ir išplatino 53 pranešimus žiniasklaidai.
2024 m. dėmesys buvo skirtas turinio kokybei, siekiant, kad pranešimai žiniasklaidai būtų kuo suprantamesni visuomenei. Šiuo tikslu Teisme buvo surengta nepriklausoma diskusija, joje skirtingų profesijų atstovai pasidalijo savo įžvalgomis apie Teismo nutartis ir pranešimus žiniasklaidai, diskutuota apie dirbtinio intelekto panaudojimo galimybę. 2024 m. liepos mėn. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas kartu su Vilniaus universiteto Teisės ir Komunikacijos fakultetais, Lietuvos mokslo tarybai suteikus dalinį finansavimą, pradėjo minėtą mokslinį projektą. Dėl tvirtos partnerystės šių metų pradžioje pradėtas bandomasis projektas, jo rezultatus Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pristatys per šiuos metus.