„Apple“ neseniai pristatė naująjį „iOS 18“ operacinės sistemos versiją. Dirbtinio intelekto sprendimai jau tampa neatsiejama išmaniųjų telefonų dalimi, todėl nenuostabu, kad pagrindinį dėmesį būtent tam skyrė ir „Apple“.
„Apple“ reikia Kinijos partnerio dirbtinio intelekto funkcijoms, nes Kinijos vyriausybė turi patvirtinti bet kokias generatyvines dirbtinio intelekto paslaugas, o tokiems leidimams gauti ji akivaizdžiai teikia pirmenybę vietos bendrovėms.
Kol bendrovė ieško sprendimų Kinijoje, buvo pasirodę pranešimų, jog „Apple Intelligence“ dirbtinio intelekto galimybės gali tapti mokamomis. Daugelis analitikų įsitikinę, kad „Apple“ tikrai nesiūlys šio sprendimo nemokamai. Jeigu ir siūlys – tai labai trumpą laikotarpį.
Spėjama, kad tokia paslauga vėliau gali kainuoti maždaug 20 JAV dolerių. Žinoma, tokia kaina veikiausiai galios JAV rinkoje. Kaip paaiškėjo dabar, tokios kalbos neturi jokio pagrindo. Tai patvirtino „Apple“ kompanijos vadovas Timas Cookas.
Duodamas interviu „WIRED“, kompanijos vadovas paaiškino „Apple“ požiūrį į dirbtinį intelektą. Jis teigė, kad tai yra pagrindinė naudotojo patirties dalis, o ne parduodamas produktas. T. Cookas palygino dirbtinį intelektą su daugiajutikline technologija. Panašiai ir dirbtinis intelektas yra pagrindinė „Apple“ ekosistemos ypatybė.
„DI nėra produktas, kurį mes parduodame, - sakė T. Cookas. „Tai pagrindinis komponentas, kuris patobulina mūsų aparatinę ir programinę įrangą“.
Verta pastebėti, jog tai gali būti išskirtinė „Apple“ savybė. Daugelis technologijų bendrovių dirbtinį intelektą parduoda kaip paslaugą arba produktą. Tiesa, norėdami naudotis „Apple Intelligence“, naudotojai turi turėti suderinamą įrenginį, pavyzdžiui, „iPhone“, „iPad“ arba „Mac“.