„Google“ valdoma vaizdo įrašų platforma „YouTube“ nuolat sulaukia įvairių patobulinimų. Kai kurie jų sulaukia vartotojų kritikos, o kiti – didžiulių pagyrų. Panašu, kad ir dar kelios naujos galimybės gali papildyti šią platformą.
Šiuo metu „YouTube“ mobiliuosiuose įrenginiuose bando naują funkciją, kuri tikriausiai sulauks nedaug gerbėjų tarp naudotojų. Kaip pastebėjo keli naudotojai, bendrovė vertikalaus slinkimo gestus per visą ekraną perjungia į kitą arba ankstesnį vaizdo įrašą, panašiai kaip „Shorts“.
Šiuo metu mobiliojoje programėlėje galite perbraukti vaizdo įrašą aukštyn, kad jis būtų rodomas per visą ekraną, o tada perbraukti žemyn, kad išeitumėte iš viso ekrano. Jei slinksite aukštyn viso ekrano režimu, pamatysite siūlomų vaizdo įrašų sąrašą.
Po šio naujojo pakeitimo per visą ekraną braukdami aukštyn pereisite prie naujo siūlomo vaizdo įrašo, panašiai kaip „YouTube Shorts“ ar kitose paslaugose, pavyzdžiui, „TikTok“ ar „Instagram“. Jei perbrauksite žemyn, grotuvas grąžins jus į ankstesnį vaizdo įrašą, o ne išves iš viso ekrano režimo. Norėdami išeiti iš viso ekrano režimo, turite grįžti į pirmąjį vaizdo įrašą naudodami braukimo žemyn gestą arba spustelėti kampe esantį mygtuką.
Šis pakeitimas, kuris šiuo metu, regis, yra tik bandomasis, nes jo negalime atkartoti nė viename savo įrenginyje, yra dar vienas siekis priversti naudotojus dar daugiau laiko praleisti programėlėje, beprasmiškai slankiojant nuo vieno vaizdo įrašo prie kito ir kaupiant peržiūrų skaičių.
Tačiau, nors tai galbūt priimtina trumpametražiams filmukams, tai atrodo netinkama standartiniams pilnos formos vaizdo įrašams, kuriuos paprastai atidarome norėdami žiūrėti patys, o ne tiesiog slinkti per atsitiktinius siūlomus vaizdo įrašus.
Be to, šis pakeitimas sugriaus naudotojų, kurie galbūt jau įprato tiesiog braukti žemyn, kad išeitų iš viso vaizdo įrašo, raumenų atmintį ir dabar bus sutrikę, kai grotuvas tiesiog perjunginės vaizdo įrašus, kurių jie niekada neketino žiūrėti.
Žinoma, tokių ribotų bandymų tikslas – įvertinti naudotojų atsiliepimus, o jei pakankamai žmonių į tai reaguos neigiamai, funkcijos gali būti atsisakyta. Arba ji vis tiek bus įdiegta, nes kam šiais laikais apskritai rūpi, ko nori naudotojai.