„Microsoft“ neseniai įspėjo „Windows“ vartotojus atnaujinti savo sistemas, nes buvo pastebėta saugumo spraga, kurią išnaudoję sukčiai galėjo įdiegti kenkėjišką programinę įrangą. Ir nors pastaroji problema jau išspręsta – naudotojai sulaukė naujo įspėjimo.
Praėjusią savaitę „Microsoft“ atšventė trečiąsias „Windows 11“ metines ir išleido 24H2 naujinį. Šios operacinės sistemos versijos naudotojų visame pasaulyje yra jau beveik 500 mln., tačiau jos populiarumas vis dar menkas.
„Windows 11“ platforma vis dar nusileidžia ne tik „Windows 10“ versijai, tačiau net ir „Windows 7“. „Windows 10“ ir toliau naudojasi beveik dvigubai daugiau vartotojų nei „Windows 11“, ir šie naudotojai dar gali džiaugtis dar vieneriais metais, kol baigsis operacinės sistemos gyvavimo laikas.
Tačiau senesnių „Windows“ versijų atveju „Microsoft“ laikosi kitokio požiūrio ir įspėja naudotojus atnaujinti kompiuterius į naujesnius, antraip jiems gresia „žalingų virusų, šnipinėjimo programų ir kitos kenkėjiškos programinės įrangos, kuri gali pavogti jūsų asmeninę informaciją, pavojus“.
Neseniai „Microsoft“ atnaujino nepalaikomų „Windows“ operacinės sistemos versijų, įskaitant „Windows 8.1“ ir senesnių kartų „Windows“, palaikymo puslapį ir pranešė, kad šios versijos nebegauna jokių atnaujinimų.
Nors programinės įrangos ir funkcijų atnaujinimų nebuvimas yra savaime suprantamas dalykas, atsižvelgiant į tai, kad „Windows 8.1“ palaikymas baigėsi beveik prieš dvejus metus, bendrovė taip pat pabrėžė, kad šiomis platformomis naudojamiems kompiuteriams nesiūlys techninės pagalbos ar saugumo pataisų.
Remiantis „StatCounter“ duomenimis, beveik 4 proc. „Windows“ naudotojų vis dar naudoja senesnes nei „Windows 10“ versijas. Apskaičiuota, kad iš 1,6 mlrd. naudotojų didžiuliame 1,6 mlrd. telkinyje vis dar yra apie 60 mln. žmonių, naudojančių „Windows 8.1“ ar ankstesnes versijas.
Šie nuogąstavimai taip pat nėra nepagrįsti. Vien tik „Windows 8.1“ turi tūkstančius neištaisytų pažeidžiamumų. Jei „Microsoft“ neskiria deramo dėmesio – senesni kompiuteriai gali būti atakuojami, ypač kai naudotojai nėra pakankamai įgudę tikrinti, ar jų kompiuteriuose nėra virusų, arba atnaujinti į naujesnes „Windows“ versijas.
„Microsoft“ pabrėžia, kad geriausias būdas toliau gauti reikiamus atnaujinimus – įsigyti naują kompiuterį, nes senesnė aparatinė įranga turi mažiau galimybių palaikyti „Windows 11“ operacinės sistemos versija.
„Techninė ir programinė įranga labai patobulėjo, šiuolaikiniai kompiuteriai yra greitesni, galingesni ir saugesni“, – rašoma atnaujintame dokumente. „Microsoft“ taip pat siekia padidinti „Windows 11“ naudotojų dalį, nes siekia propaguoti dirbtinį intelektą kaip pagrindinę operacinės sistemos funkciją – ir, laikui bėgant, galimai gauti pajamų iš funkcijų.