Lietuvos internetinėje erdvėje nuolat atsiranda elektroninių ryšių paslaugų kainų palyginimo įrankiai, tačiau Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) atkreipia dėmesį, kad toks įrankis turėtų atitikti ne vieną Europos elektroninių ryšių kodekso bei LR Elektroninių ryšių įstatymo reikalavimą.
Pirmiausia, kainų palyginimo įrankis turėtų veikti nepriklausomai nuo operatorių ir užtikrinti visiems paslaugų teikėjams vienodas sąlygas. Kainų palyginimo įrankį kuriantys ūkio subjektai turi teisę nemokamai ir atviru duomenų formatu naudotis operatorių skelbiama informacija.
„Kita svarbi sąlyga – skaidrumas. Svarbu, kad būtų atskleisti palyginimo priemonės savininkai ir naudotojai, nurodyti aiškūs ir objektyvūs kriterijai, kuriais grindžiamas palyginimas“, – aiškina Jurga Grudzinskaitė-Gainovskė, RRT elektroninių ryšių reguliavimo grupės vadovė.
Jos teigimu, informacija turi būti teikiama paprasta ir nedviprasmiška kalba, pati informacija turi būti tiksli ir nuolat atnaujinama, nurodant paskutinę atnaujinimo datą.
„Tuo atveju, jei kainų palyginimo įrankyje pateikta informacija nėra išsami, vartotojai turi būti informuoti. Ne ką mažiau svarbu įdiegti ir veiksmingą pranešimo apie neteisingą informaciją procedūrą“, – pabrėžia J. Grudzinskaitė-Gainovskė.
Norintys kurti kainų palyginimo įrankį, turi atkreipti dėmesį ir į tai, kad įrankis privalo apimti galimybę palyginti galutiniams gavėjams jau teikiamų paslaugų pasiūlymų ir standartinių pasiūlymų, viešai prieinamų kitiems galutiniams naudotojams, pavyzdžiui, juridiniams asmenims, kainas, ir kokybę.
Reikalavimus atitinkančių kainų palyginimo priemonių nuorodos bus skelbiamos RRT svetainėje. Jeigu jūs turite tokią ar panašią priemonę, esate kūrimo etape arba jei jus sudomino šis projektas, kreipkitės į RRT.