Dirbtinis intelektas tapo viena iš sparčiausiai besivystančių ir didžiausią įtaką darančių technologijų pasaulyje. Įstatymų leidėjai į tai reaguoja reguliavimo priemonėmis, tokiomis kaip neseniai patvirtintas Europos Sąjungos dirbtinio intelekto aktas.
Dirbtinis intelektas geba greitai ir efektyviai atlikti sudėtingas užduotis, automatizuoti pasikartojančius procesus ir generuoti įžvalgas iš didelių duomenų masyvų, taip didindamas darbo našumą ir verslo konkurencingumą.
Kad tokie sprendimai tampa vis populiaresni – liudija ir naujausia statistika. „ChatGPT“ kūrėjai paskelbė, jog aktyvių vartotojų skaičius per savaitę jau pasiekė 200 mln. ribą, nors dar pernai šis rodiklis siekė tik 100 mln.
Negana to, „OpenAI“ atstovų teigimu, jų sukurtais dirbtinio intelekto įrankiais naudojasi net 92 proc. „Fortune 500“ sąrašo įmonių, o jos automatizuotos API naudojimas padvigubėjo nuo praėjusio mėnesio, kai buvo išleistas „GPT-4o Mini“.
Nenuostabu, kad nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio „ChatGPT“ pavyko padvigubinti savaitinių aktyvių naudotojų skaičių, atsižvelgiant į tai, kad per pastaruosius metus dirbtinis intelektas buvo labai populiarus žodis, ir į tai, kad „ChatGPT“ yra žinomiausias generatyvinis dirbtinio intelekto pokalbių robotas.