„Apple“ neseniai pristatė naująjį „iOS 18“ operacinės sistemos versiją, kuri daugeliui „iPhone“ išmaniųjų telefonų turėtojų bus prieinama jau šį rudenį. Dirbtinio intelekto sprendimai jau tampa neatsiejama išmaniųjų telefonų dalimi, todėl nenuostabu, kad pagrindinį dėmesį būtent tam skyrė ir „Apple“.
WWDC konferencijos metu buvo pademonstruoti naujausi „Apple“ dirbtinio intelekto sprendimai. Tačiau europiečiams kai kurių naujienų gali tekti laukti gerokai ilgiau nei visiems kitiems JAV bendrovės produktų turėtojams. Teigiama, jog kompanija gali susidurti su Europos Sąjungos reguliavimo atitikimo bėdomis.
Naujausi duomenys rodo, jog „Apple Intelligence“ dirbtinio intelekto sprendimai gali būti pasiūlyti tik spalio mėnesį, praėjus mėnesiui nuo oficialaus „iPhone 16“ serijos telefonų debiuto. Ir tai dar ne viskas. Net neabejojama, kad šis sprendimas anksčiau ar vėliau bus apmokestintas.
JAV technologijų bendrovė nėra pateikusi jokios oficialios informacijos, o daugelis analitikų įsitikinę, kad „Apple“ tikrai nesiūlys šio sprendimo nemokamai. Jeigu ir siūlys – tai labai trumpą laikotarpį. Spėjama, kad tokia paslauga vėliau gali kainuoti maždaug 20 JAV dolerių. Žinoma, tokia kaina veikiausiai galios JAV rinkoje.
Jeigu tokie spėjimai pasitvirtintų, europiečiams veikiausiai tektų mokėti kiek daugiau ir ši suma siektų ne 20 dolerių, o 20 eurų. Žinoma, nors šie spėjimai ištraukti visiškai iš oro, niekas nė kiek nenustebtų, jei „Apple“ iš tiesų nuspręstų apmokestinti dirbtinio intelekto sprendimus. Juk tą patį svarsto ir „Samsung“.
Priminsime, jog „Apple Intelligence“ yra personalizuoti dirbtinio intelekto įrankiai, padedantys atlikti kasdienes užduotis, pvz., nustatyti pranešimų prioritetus. Taip pat yra rašymo įrankiai, prieinami visose programose, skirti perrašyti, koreguoti ar apibendrinti tekstą. Programėlėje „Mail“ taip pat atsirado „Smart Reply“ pasiūlymų ir galimybė prioritetinius el. laiškus iškelti į gautųjų laiškų dėžutės viršų.
„Apple“ norėjo pabrėžti, kad jos dirbtinis intelektas yra „pagrįstas jūsų asmenine informacija ir kontekstu“ ir gali nurodyti, į ką žiūrite ekrane. Tuo pačiu, dirbtinis intelektas užtikrina „galingą privatumą“ dėl įrenginyje atliekamo apdorojimo - tai reiškia, kad DI žino jūsų asmeninius duomenis, bet jų nerenka.