Paieškos sistemose nuolat daugėja nepageidaujamų rezultatų, o dėl šios priežasties „Reddit“ greitai tapo patikimu šaltiniu vartotojams, ieškantiems atsakymų į įvairias užklausas, įskaitant prekių rekomendacijas, kelionių patarimus ir kt.
Pripažindama šią tendenciją, „Google“ pradėjo teikti pirmenybę „Reddit“ paieškos rezultatuose, o ne kitoms svetainėms. JAV bendrovė neseniai išplėtė partnerystę su „Reddit“ ir gavo prieigą prie platformos duomenų API, kuri realiuoju laiku teikia struktūrizuotą ir unikalų platformos turinį.
Naudodamasi šia API, „Google“ gaus patobulintus signalus, kurie padės geriau suprasti „Reddit“ turinį, naudoti jį mokymams ir rodyti paieškos rezultatuose.
Sudarius mokamą susitarimą su „Google“, „Reddit“ dabar užblokavo kitų paieškos sistemų prieigą prie savo turinio. Todėl „Microsoft Bing“ ir kitos paieškos sistemos, kurios remiasi „Bing“ paieškos indeksu, neturės prieigos prie „Reddit“ turinio.
„Tai visiškai nesusiję su mūsų naujausia partneryste su „Google“. Mes diskutavome su keliomis paieškos sistemomis. Mums nepavyko susitarti su visomis iš jų, nes kai kurios iš jų negali arba nenori duoti pažadų dėl „Reddit“ turinio naudojimo, įskaitant jo naudojimą dirbtiniam intelektui“, – dabartinę situaciją „Reddit“ atstovas spaudai Timas Rathschmidtas.
Iš šio pareiškimo galime daryti išvadą, kad „Reddit“ nori, jog įmonės mokėtų už tai, kad galėtų mokyti savo dirbtinio intelekto modelius pagal viešai prieinamą šimtų milijonų „Reddit“ platformos naudotojų sukurtą turinį.
„Mes gerbiame robots.txt standartą. „Bing“ robotai nustojo naršyti „Reddit“ po to, kai liepos 1 dieną įdiegė atnaujintą robots.txt failą, kuris draudžia bet kokį naršymą jų svetainėje“, – apie situaciją kalbėjo „Microsoft“ atstovas spaudai.
Šių metų pradžioje „OpenAI“ pasirašė sutartį su „Reddit“, kad gautų prieigą prie „Reddit Data API“. Ši tendencija, kai didelės technologijų bendrovės, tokios kaip „OpenAI“ ir „Google“, per mokamas partnerystes užsitikrina išskirtinę prieigą prie tokių vertingų duomenų šaltinių kaip „Reddit“, kelia didelį susirūpinimą dėl atvirojo interneto ateities ir galios konsolidacijos skaitmeninėje erdvėje.
Mažesnės organizacijos ir nepriklausomi tyrėjai, neturintys finansinių išteklių konkuruoti, bus palikti nuošalyje, o tai gali trukdyti inovacijoms. Būtina, kad reguliavimo institucijos atidžiai išnagrinėtų šiuos sandorius, kad užtikrintų sąžiningą konkurenciją ir apsaugotų platesnės bendruomenės interesus.