„Facebooko“ ir „Instagramo“ naudotojų Europos Sąjungoje ir Jungtinėje Karalystėje įrašai netrukus gali būti pasitelkiami dirbtiniam intelektui apmokyti. Tai apima įrašus, nuotraukas, jų antraštes, laikinas istorijos (angl. stories) ir komentarus, kuriais vyresni nei 18 metų internautai dalijosi su vieša „Facebooko“ ir „Instagramo“ auditorija, bet ne privačias žinutes, skelbia „Sky News“.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Pirminis „Meta“ planas buvo tai pradėti įgyvendinti nuo birželio 26-osios, tačiau technologijų gigantė susidūrė su nesklandumais.
17-a Europos valstybių priežiūros institucijų sulaukė Europos skaitmeninių teisių gynimo nevyriausybinės organizacijos NOYB skundo ir raginimo imtis veiksmų prieš šiuos „Meta“ planus. NOYB teigė, kad „Meta“ pakeitimai „paneigia pagrindinę Europos vartotojų teisę į duomenų apsaugą ir privatumą“.
Tuomet Airijos duomenų apsaugos priežiūros institucija (DPC) paprašė technologijų milžinės atidėti didžiųjų kalbų modelių mokymą. „Meta“ pasaulinio bendradarbiavimo privatumo politikos srityje direktorius Stefano Fratta tai pavadino „nusivylimu“.
„Meta“ teigia, jog su atidėjimu susijusios problemos turėtų būti išspręstos per vasarą.
Sustabdžiusi savo planus naudoti „Facebooko“ ir „Instagramo“ įrašus dirbtiniam intelektui mokyti, „Meta“ teigė: „Mes sekame kitų, įskaitant „Google“ ir „OpenAI“, kurios jau naudojo europiečių duomenis dirbtiniam intelektui mokyti, pavyzdžiu.“
Jei nenorite, kad jūsų duomenys būdų naudojami
Europos Sąjungoje ir Jungtinėje Karalystėje naudotojus saugo griežtos duomenų apsaugos taisyklės ir jie turi teisę nesutikti, kad jų duomenys būtų naudojami. Kai atidėti „Meta“ planai bus vėl pradėti įgyvendinti, naudotojams bus pranešta apie būsimus pakeitimus. Tikėtina, kad „Meta“ tai padarys pranešimu arba el. laišku ir suteiks naudotojams galimybę prieštarauti prieš įsigaliojant pakeitimams.
Šiuo metu „Meta“ socialinių tinklų naudotojus nukreipia į formą, kurią jie gali užpildyti ir paaiškinti, kodėl nenori, kad jų duomenys būtų naudojami. Kompanija negarantuoja, kad prašymas bus patenkintas, tačiau teigia, kad „peržiūrės prieštaravimo prašymus pagal atitinkamus duomenų apsaugos įstatymus“.
Dėl minėtos naujovės įgyvendinimo atidėjimo bendrovė taip pat atidėjo ir „Meta AI“ išleidimą Europoje. „Paprasčiau tariant, neįtraukę vietinės informacijos žmonėms [Europoje] galėtume pasiūlyti tik antrarūšę patirtį“, – pareiškime sakė S. Fratta.