„Google“ pristatė „AI Overview“ pavadintą dirbtinio intelekto (DI) funkciją. Tiesa, ji kol kas prieinama tik JAV ir kai kuriems JK gyventojams. Tačiau jau sulaukė nemažai kritikos, nes į klausimus pateikia netikslius atsakymus. Paaiškėjo, kad įrankis sustiprino sąmokslo teorijas, jog Barackas Obama yra slaptas musulmonas, bei siūlė valgyti nevalgomus dalykus, skelbia „Sky News“.
Asociatyvi DI sugeneruota „Pixabay“ nuotr.
Nauja „Google“ dirbtinio intelekto funkcija buvo sukurta siekiant supaprastinti informacijos paiešką, tačiau nuo jos įdiegimo socialinėse medijose pasipylė klaidingo funkcijos elgesio pavyzdžių.
„AI Overview“ nurodė, kad nėštumo metu reikėtų rūkyti 2–3 cigaretes per dieną. Be to, teigė, kad buvęs JAV prezidentas Barackas Obama yra musulmonas. Tai viena iš sąmokslo teorijų, kuri išvešėjo B. Obamai einant prezidento pareigas.
Viename iš pavyzdžių dirbtinis intelektas (DI) patarė naudotojams sumaišyti klijus su sūriu, kad pastarasis priliptų prie picos. Įrankis netgi nurodė konkrečias instrukcijas, kaip tai padaryti: „Galite į padažą įpilti apie ⅛ puodelio netoksiškų klijų, kad padažas taptų lipnesnis“. Socialinių tinklų vartotojai rado 11 metų senumo „Reddit“ komentarą, kuris, atrodo, buvo pateikto atsakymo šaltiniu.
Kalbant apie dalykus, kurių nereikėtų valgyti, „AI Overview“ taip pat rekomendavo vienam socialinio tinklo „X“ vartotojui suvalgyti „bent vieną nedidelį akmenį per dieną“. Atsakyme kaip šaltinis buvo nurodyti „Kalifornijos Berklio universiteto geologai“, teigiantys, kad uolienose „yra vitaminų ir mineralų, kurie svarbūs virškinimui“.
„Google“ teigia, kad šie atsakymai neatspindi, kaip įrankis veikia apskritai.
„Pavyzdžiai, kuriuos matėme, paprastai yra labai neįprastos užklausos ir neatspindi daugumos žmonių patirties, – „Sky News“ sakė „Google“ atstovas spaudai. – Dažniausiai „AI Overview“ pateikia aukštos kokybės informaciją su nuorodomis, leidžiančiomis toliau į klausimą gilintis internete.“
„Tais atvejais, kai buvo pažeistos mūsų taisyklės, ėmėmės veiksmų, taip pat naudojamės šiais pavieniais pavyzdžiais, kad toliau tobulintume savo sistemas.“
„Kad ir kaip smarkiai tobulėtų DI modeliai, kol kas nė vienas jų nesugeba išvengti taip vadinamų „DI haliucinacijų“, kai įvairūs faktai yra išgalvojami ir pateikiami kaip neginčijama tiesa. „Google“ tokios grėsmės neneigia ir atskleidžia įdiegusi eilę apsaugos mechanizmų, o šios funkcijos trūkumus nuolat tirs specialiai tam skirta komanda“, – teigia „Telia“ Skaitmeninės pažangos centro skaitmenizacijos ekspertė Diana Gold.
Visgi, anot „The Verge“, socialinėse medijose pasirodžius vartotojų nusiskundimams, „Google“ rankiniu būdu pradėjo išjunginėti dirbtinio intelekto funkciją konkrečioms paieškoms.
Tikimasi, kad „AI Overview“ funkcija kitose šalyse pradės veikti dar iki šių metų pabaigos bei taps pasiekiama beveik milijardui planetos gyventojų.