„Google Play“ parduotuvė šiuo metu yra didžiausia tokio tipo programėlė pasaulyje, kuri įdiegta kone kiekviename „Android“ išmaniajame telefone. „Google“ nuolat atnaujina ne tik šią parduotuvę, bet ir rūpinasi įvairiomis „Android“ naujovėmis, kurios suteikia vartotojams papildomų galimybių.
Jau kuris laikas buvo kalbama apie atnaujintą „Find My Device“ galimybę, kuri leis nustatyti jūsų išmaniojo telefono buvimo vietą, net ir tuo atveju kai įrenginys nėra prisijungęs prie interneto ar visai išjungtas. „Google“ paskelbė, jog pagaliau įjungia šį „Android“ prietaisams skirtą tinklą.
Pranešama, jog atnaujinta funkcija sėkmingai veiks išmaniuose telefonuose, kuriuose naudojama „Android 9“ ar naujesnė operacinės sistemos versija. Tiesa, kol kas ši galimybė bus prieinama tik JAV ir Kanadoje, tačiau netrukus turėtų pasiekti ir kitus regionus.
„Find My Device“ tinkle bus daugiau nei milijardas įrenginių, todėl bus labai lengva rasti savo įrenginį, net kai jis yra neprisijungtas prie interneto. Dėl tam tikros „specializuotos „Pixel“ aparatinės įrangos“, „Pixel 8“ serijos įrenginius bus galima susekti net tada, kai jie bus išjungti arba išsikrovus akumuliatoriui.
Pranešama, jog gegužės mėnesį pasirodys ir specialios „Bluetooth“ sekimo žymės, kurios gavo „Chipolo“ ir „Pebblebee“ pavadinimus. Jas taip pat bus galima stebėti naujajame „Find My Device“ tinkle. Jos taip pat bus suderinamos su nežinomų sekimo įrenginių perspėjimais tiek „Android“, tiek „iOS“ platformose, kad apsisaugotumėte nuo nepageidaujamo sekimo.
„Google“ taip pat pasiūlys ir specialų mygtuką, kurį bus galima panaudoti tuo atveju, kuomet esate netoli pamesto įrenginio, tačiau jo vis tiek negalite matyti. Tuomet bus rodomas „Find nearby“ mygtukas, padėsiantis išsiaiškinti, kur tiksliai yra įrenginys. Tokia galimybė veiks su naujosiomis „Bluetooth“ žymomis.
JAV technologijų bendrovės atstovai pažymi ir tai, kad naujajame „Find My Device“ tinkle įdiegė daugiasluoksnes apsaugas, kurios padės užtikrinti jūsų saugumą ir jūsų asmeninės informacijos privatumą. Pavyzdžiui, buvimo vietos duomenys šifruojami, o apibendrinti pranešimai apie įrenginio buvimo vietą yra „pirmoji tokio pobūdžio saugos funkcija“, kuri suteikia papildomą apsaugą nuo nepageidaujamo sekimo iki namų ar privačios vietos.
Verta paminėti, jog JBL, „Sony“ ir daugelis kitų gamintojų jau artimiausiu metu turėtų pasiūlyti programinės įrangos atnaujinimus, kurie leis šių bendrovių ausines prijungti prie „Google“ sukurto „Find My Device“ tinklo.