„Microsoft“, „Intel“ ir AMD bando vėl paskatinti paklausą asmeninių kompiuterių pramonėje, prisidengdamos dirbtinio intelekto kompiuteriais – įrenginiais su dirbtinio intelekto darbo krūviams skirtu pagreitinimu.
Tiek „Intel“, tiek AMD turi mobiliųjų procesorių su NPU (neuroniniai procesoriao), kurie skirti spartinti pirmąją „Windows 11“ 23H2 dirbtinio intelekto programa „Copilot“. „Microsoft“, kaip „Open AI GPT-4“, „GPT-4 Turbo“, „Dali“ ir kitų generatyvinių DI įrankių iš „Open AI“ stabilumo licencijos turėtoja, yra „Copilot“. Šiuo metu „Copilot“ yra daugiausiai išdirbta „Microsoft“ programa, į kurią sutelktas didžiausias dėmesys ir geriausi protai, kad ji taptų populiariausiu dirbtinio intelekto asistentu. „Microsoft“ netgi prastūmė DI kompiuterio žymenį PC OEM gamintojams, todėl jie privalo turėti specialų „Copilot“ klavišą, panašų į „Start“ klavišą.
Problema, susijusi su „Microsoft“ partneryste su „Intel“ ir AMD, siekiant prastumti dirbtinio intelekto asmeninius kompiuterius, yra ta, kad „Copilot“ iš tikrųjų nenaudoja NPU, įvedate užklausą ar raginimą, ir „Copilot“ perduoda jį debesijos dirbtinio intelekto paslaugai. Tai netrukus pasikeis, nes „Microsoft“ paskelbė, kad „Copilot“ galės veikti lokaliai dirbtinio intelekto kompiuteriuose. „Microsoft“ nustatė kelių rūšių „Copilot“ naudojimo atvejus, kuriuos NPU gali apdoroti įrenginyje, o tai turėtų pagreitinti atsakymo į „Copilot“ užklausas laiką, tačiau tam reikia, kad NPU būtų bent 40 TOPS našumo. Tai yra dabartinių procesorių su NPU problema. „Intel Core Ultra“ „Meteor Lake“ turi AI Boost NPU su 10 TOPS, o Ryzen 8040 „Hawk Point“ yra tik šiek tiek greitesnis, turintis 16 TOPS „Ryzen AI“ NPU. AMD jau atskleidė, kad būsimuose „Strix Point“ procesoriuose XDNA 2 pagrįstas antrosios kartos „Ryzen AI“ NPU turės daugiau nei 40 TOPS našumo, todėl logiška, kad „Intel“ procesorių „Arrow Lake“ arba „Lunar Lake“ NPU našumas bus panašus; tai turėtų suteikti galimybę įrenginyje „Copilot“ užklausas apdoroti lokaliai.