Nors dar anksti kalbėti apie tai, ar povandeninių laivų ir žvalgybinių sraigtasparnių įgulas galėtų pakeisti dirbtiniu intelektu grįstos technologijos, tam tikri žingsniai jau daromi. Kai kurie technologijų ekspertai mano, kad į ginklų rinką įžengę programinės įrangos kūrėjai meta iššūkį tradicinei gynybos pramonei, gaminančiai aukštos vertės ginklus.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Karo lauke jau pasitelkiami oro, sausumos ir povandeniniai robotai.
Pasak karą Ukrainoje tiriančių analitikų, paprasti, nuotoliniu būdu valdomi bepiločiai orlaiviai gerokai padidino artilerijos, raketų ir radaru valdomų raketų mirtinumą Ukrainoje, rašo „Reuters“.
JAV ekspertų grupė „Special Competitive Studies Project“ gegužės mėnesio ataskaitoje skelbė, kad tiek Rusijos, tiek Ukrainos pajėgos integruoja tradicinę ginkluotę su dirbtiniu intelektu, palydoviniais vaizdais ir komunikaciniais ryšiais, taip pat išmaniąja ir lėtine amunicija.
Pastebima, kad šiame kare atakos ir transporto sraigtasparniai tapo tokie pažeidžiami, kad jų vaidmuo dabar vis dažniau perleidžiamas bepiločiams orlaiviams.
„Oro sistemos be įgulų jau išstūmė žvalgybinius sraigtasparnius su įgulomis daugelyje misijų. Pradedame matyti, kaip antžeminius artilerijos stebėtojus keičia dronai“, – sakė buvęs Australijos kariuomenės generolas majoras Mickas Ryanas.