„TikTok“ tikisi, kad naujojo centro atidarymas Dubline, sumažins politikų susirūpinimą dėl programėlėje kaupiamų vartotojų duomenų saugumo, skelbia „Sky News“.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Daugiau nei milijardą vartotojų turinti populiari trumpos formos vaizdo įrašų programėlė yra patekusi į Vakarų politikų, manančių, kad informacija apie vartotojus gali būti perduota Pekino režimui, akiratį.
Tad daugelyje šalių „TikTok“ jau buvo užblokuotas valstybiniuose įrenginiuose.
Programėlė priklauso Kinijos sostinėje įsikūrusiai interneto bendrovei „ByteDance“, o šalies įstatymai nacionalinio saugumo sumetimais verčia bendroves dalytis vartotojų duomenimis su vyriausybe.
Visgi „TikTok“ visada atmetė prielaidas, kad šnipinėtų savo naudotojus ar perduotų vyriausybei kokius nors duomenis, sakydama, kad Pekino įstatymai netaikomi užsienyje laikomiems duomenims.
Iki antradienio naudotojų duomenys buvo laikomi tik JAV ir Singapūre esančiuose serveriuose.
Pirmasis Europos duomenų centras Dubline – tai dar vienas bandymas nuraminti skeptiškai nusiteikusius politikus.
„TikTok“ vadovas Theo Bertramas sakė, kad bus sukurta „specialiai sustiprinta mūsų Europos naudotojų duomenų apsaugos aplinka“. Ji taikoma ne tik naudotojams ES šalyse, bet ir Jungtinėje Karalystėje bei Šveicarijoje.
Be to, T. Bertramas pridėjo, kad duomenų srautą nepriklausomai audituos Europos saugumo įmonė „NCC Group“, kuri taip pat praneš ir apie bet kokius incidentus.