„Microsoft“ paskelbė išsamią informaciją apie naujai rastą „Windows 11“ klaidą. Ji turi įtakos visoms „Windows 11“ versijoms (21H2 ir 22H2), nes pažeidžia konkrečią „File Explorer“ dalį ir sukelia didesnį nei įprasta procesoriaus naudojimą įdiegus KB5026372, išleistą gegužės 9 d. 2023 m. (2023 m. gegužės mėn. pataisos antradienio atnaujinimas).
![„Microsoft“ pripažino esamą klaidą, paaiškėjo kaip tai ištaisyti „Microsoft“ pripažino esamą klaidą, paaiškėjo kaip tai ištaisyti](http://www.elektronika.lt/_sys/storage/2023/06/26/ms.jpg)
„Microsoft“ teigimu, problema iškyla, kai vartotojai bando patikrinti efektyvios prieigos leidimus dialogo lange „Išplėstiniai saugos nustatymai“ bendrinamiems failams ar aplankams.
Spustelėjus mygtuką „Peržiūrėti efektyvią prieigą“, „Windows“ gali rodyti pranešimą „Apskaičiuojama efektyvi prieiga...“ be užklausos rezultatų. Be to, „File Explorer“ ir toliau apkraus centrinį procesorių, net uždarius dialogo langą „Išplėstiniai saugos nustatymai“.
Įdiegus naujinimus, išleistus 2023 m. gegužės 9 d. arba naujesnius, bendrinamų failų ar aplankų dialogo lange „Išplėstiniai saugos nustatymai“ gali nepavykti peržiūrėti efektyvios prieigos.
Paveiktuose įrenginiuose, pasirinkus mygtuką „Žiūrėti efektyvią prieigą“, gausite pranešimą „Apskaičiuojama efektyvi prieiga...“, tačiau užklausos rezultatai gali būti nerodomi ir explorer.exe gali toliau naudoti procesorių po to, kai „Išplėstinių saugos nustatymų“ dialogo langas uždaromas. Mažai tikėtina, kad su šia problema susidurs vartotojai, naudojantys „Windows“ įrenginius savo namuose.
Laimei, šiai klaidai lengva užkirsti kelią ir mažai tikėtina, kad ji paveiks „įprastus klientus“, naudojančius „Windows 11“ kompiuterius savo namuose. „Microsoft“ teigia, kad galite laikinai išspręsti problemą iš naujo paleidę kompiuterį arba atsijungę ir vėl prisijungę. Tačiau atminkite, kad vien tik užrakinę „Windows“ problemos neišspręsite.
Ši klaida turi įtakos „Windows 11“ kliento versijoms 21H2 (pradinis leidimas) ir 22H2. Ji taip pat gali pasireikšti sistemose, kuriose veikia „Windows Server 2022“. „Microsoft“ jau stengiasi išspręsti šią klaidą ir žada vėliau šį mėnesį išleisti nuolatinį pataisymą.
Jei praleidote naujienas, „Microsoft“ neseniai pašalino keletą senų aplankų parinkčių iš „File Explorer“ naujausioje „Dev Channel“ peržiūros versijoje.