Naujas Infonetics Research pranešimas, pavadinas „Apsauga ir šifruotų VPN paslaugos“(Security and Encrypted VPN Services) pranašauja, kad globali apsaugos valdymo paslaugų rinkos vertė iki 2010-ųjų metų padidės dvigubai ir pasieks 12 milijardų JAV dolerių.
Infonetics teigia, kad šis augimas yra skatinamas padidėjusio įvairių saugumo grėsmių skaičiaus ir dabartinių saugumo sistemų sudėtingumo. Dar vienas faktorius yra tai, kad trūksta IT sferos darbuotojų, turinčių pakankamai saugumo žinių.
„Internet Security Systems“ (ISS) Šiaurės Europos padalinio direktorius Andrew Lawton pritaria, kad įgūdžių problema didina trečiosioms šalims pateikiamos saugumo priežiūros kiekį. „Laikyti darbuotojus, kurie nėra tiesiogiai susiję su pagrindiniu verslu yra nelogiška,“ - teigia jis. „Didelis reikalingų ekspertų skaičius, norint apsaugoti kompanijas priveda prie per didelio viso personalo skaičiaus ir techninės bei programinės įrangos kiekio“.
Lawtonas teigia, kad 45 procentai saugumo kainos sudaro personalo kaina. „Kompanijos privalo būti užtikrintos, kad personalas turi naujausiusą įgūdžius, be to privalo sugebėti išlaikyti darbuotojus. O tai yra didelis skausmas IT direktoriams.“
Viena MSS (Managed Security Service – saugumo valdymo paslauga) sritis, kurios mažėjimo tikisi „Infonetics“, yra šifruotų VPN paslaugos. Infonetics principinis tinklo saugumo analitikas Jeff Wilson sako, kad didelės kompanijos buvo pradėjusios migruoti nuo kompleksinių pačių valdomų IPSec VPN prie paprastų MPLS (Multiprotocol Label Switched - protokolas apjungiantis 2 ir 3 OSI lygmenis) paslaugų. Taigi, nors šifruotų VPN valdymo paslaugų rinka padidėjo 4% tarp 2005 ir 2006 metų iki 20,5 milijardų JAV dolerių, Infonetics pranašauja sumažėjimą ateinančiais metais.
Saugumo valdymo paslaugų poreikis yra ypač stiprus tarp mažų ir vidutinio dydžio įmonių.
„Yra dvi pagrindinės kliūtys mažoms ir vidutinėms įmonėms. Pirma, mažesni verslai turi mažesnius IT resursus, o tai reiškia, kad saugumo pritaikymas ne visada yra lengvas ir neskausmingas. Antra, saugumo paslaugų tiekėjų, turinčių tinkamą įrangą ir galinčių suteikti tinkamas paslaugas mažam ir vidutiniam verslui, Jungtinėje karalystėje nežmoniškai trūksta. Saugumo paslaugų tiekėjai šiuo metu neturi technologijos, galinčios suteikti mažoms įmonėms tokio pačio lygio paslaugas, kaip ir didžiosioms,“ - sako Nabil Souli, saugumo paslaugų tiekėjo „UBIqube“ vadovas.