Atliktas jaunų žmonių nuo 8 iki 24 metų tyrimas rodo, kad technologijos jau tapo neatsiejama jaunimo gyvenimo dalimi daugelyje pasaulio šalių. Tačiau santykinai nedaug teigia mėgstantys technologijas. Tyrimą, kuriame apklausta 18 tūkst. jaunuolių 16-oje šalių skirtinguose žemynuose, atliko informacinių technologijų bendrovė „Microsoft“ ir televizijos kanalų tinklą valdanti „MTV Networks“.
„Vaikai ir jaunimas jau nebesuvokia technologijų kaip kažkokio atskiro konceptualaus dalyko – jiems tai neatsiejama kasdieninio gyvenimo dalis, - teigia MTV atstovas. – Klausti apie technologijų vaidmenį jų gyvenime šiandien būtų tas pats, kas prieš 10-20 metų teirautis jaunuolio apie laidinio telefono reikšmę kasdienybėje.“
Dažniausiai jaunimo naudojami technologiniai terminai yra „parsisiųsti“ (download) ir „įrašyti“ (burn). Tuo tarpu retas pokalbiuose su draugais naudoja tokius žodžius kaip „socialiniai tinklai“ ir pan. Paaugliai aktyviai naudojasi šiomis pasaulinio voratinklio galimybėmis, bet nemąsto apie juos kaip apie reiškinį.
Tyrimas atskleidė ir gan įdomių kultūrinių skirtumų. Pavyzdžiui, paaiškėjo, kad vienas iš trijų paauglių JAV bei Didžiojoje Britanijoje neįsivaizduoja savo gyvenimo be žaidimų konsolių. Japonams svarbiausia technologinė gyvenimo detalė yra mobilusis telefonas, nes jis užtikrina privatumą. Tuo tarpu Indijos jaunimas tokius telefonus vertina kaip socialinio statuso simbolį.
Taip pat paaiškėjo, jog Kinijoje labiau nei bet kur kitur stebima tendencija, kad internetas vaikams tampa svarbesne laisvalaikio leidimo priemone nei televizorius. Tuo tarpu globaliai tarp laisvalaikio leidimo formų 8-14 m. amžiaus grupėje vis dar pirmauja televizorius, muzikos klausymasis ir buvimas su draugais.