Jungtinių Valstijų kongreso nariai pareiškė, kad tiesioginės failų mainų sistemos, vadinamos P2P tinklais, kelia rimtą realią grėsmę šalies nacionaliniam saugumui. Anot jų, pagrindinis grėsmės šaltinis – netyčia valstybės pareigūnų ar privataus sektoriaus darbuotojų paversti viešais konfidencialūs dokumentai, kurie tampa prieinami bet kam.
P2P programos leidžia interneto vartotojams keistis įvairiais duomenimis – dokumentais, filmais, muzika ir kt. – kuriuos jie saugo savo kompiuterio kietajame diske. Vartotojas savo nuožiūra gali pažymėti aplankus, kuriuos jis paverčia viešais. Iš tokių aplankų bet kuris kitas tos pačios P2P programos vartotojas gali laisvai parsisiųsti bet kurį failą.
Pasak Kongreso narių grupės, didelė dalis vartotojų nesupranta P2P veikimo principų ir todėl paverčia viešais aplankus, kurių visai nesiekia paviešinti, pavyzdžiui, asmeninius duomenis ar net konfidencialią su darbu susijusią informaciją. Tokiu būdu viešai prieinamais gali tapti jautrūs finansiniai verslo duomenys, įslaptinti valstybės institucijų dokumentai ir kt.
Svarstymo Kongrese metu išreikštas poreikis kur kas griežčiau teisinėmis priemonėmis kontroliuoti P2P programų naudojimą. Be to, daug kritikos susilaukė programą „LimeWire“ sukūrusios kompanijos vadovas, kuris dalyvavo šiame posėdyje. Bendrovė apkaltinta, kad nepakankamai aiškiai ir suprantamai perspėja vartotojus apie failų viešinimą bei jo keliamus pavojus.