Interneto naudotojai, piktai keikiantys brukalus (angl. spam), kasdien tuntais plūstančius į jų pašto dėžutes, greitai turėtų susidurti su nauja jo atmaina. Brukalai pamažu keičia formatą ir plitimo kanalus. Iki 2015-ųjų metų, ekspertų nuomone, mes susidursime su pirmaisiais videobrukalais (angl. videospam), o iki 2020-ųjų jie jau taps plačiai paplitusiu reiškiniu.
Dar prognozuojama, kad brukalai pradės plisti ir internetine telefonija. Tačiau tradicinių brukalų „saulėlydžio“ kol kas nenusimato.
„IronPort” klientų konferencija, besispecializuojanti el. pašto saugumo srityje, buvo pažymėta naujomis brukalų eksperto, buvusio brukalio (angl. spammer), žinomo slapyvardžiu X, prognozėmis.
Brukalų perspektyvos vertinimas nebuvo optimistiškas naudotojų, sistemų administratorių, bendrai visų, kurie apie brukalų keliamas problemas – moralines, technologines ir ekonomines – girdėjo ne vien iš gandų, atžvilgiu.
„Brukalai niekada nedings. Po 20-ies metų jūs nebegausite brukalų paštu, bet atsiras kiti siuntinėjimo mechanizmai. Kita filtrų karta susidurs su videomedžiaga. Kaip ruošiatės analizuoti mpeg?” – sakė X.
Buvęs brukalius X ypatingą dėmesį atkreipė į videobrukalų, kurie, jo nuomone, turėtų pasirodyti jau 2015-aisiais metais, perspektyvas. Iki 2020-ųjų ši brukalų rūšis jau taps rimta problema. Ekspertas numato, kad brukaliai pamažu pradės įsisavinti naujus brukalų pristatymo kanalus — kaip, pavyzdžiui, internetinę telefoniją.
Nežiūrint visko, ekspertas pavadino šiuolaikinius filtrus „labai protingais“, tačiau pažymėjo, kad jie nepajėgūs visiškai apsaugoti nuo brukalų epidemijos.
„Efektyviausias kovos su brukalais būdas — sudaryti tokias sąlygas, kad brukalai pasidarytų ekonomiškai nenaudingi. Priemonės, naudojamos AK apsaugai, padės sumažinti botnet'ų skaičių, padarys juos brangesniais ir taip sumažins pelną. Būtina persekioti veiksmus tų, kurie „maitina“ brukalų pramonę: botnet'ų savininkus, bendradarbiaujančius su jais tinklalapių talpintojus ir brukališkų forumų administratorius”, - sakė buvęs brukalius X.
Tačiau patys brukalų filtrų kūrėjai toli gražu ne tokie kategoriški vertindami videobrukalų grėsmę.
„Sutinku su X prognozėmis, tačiau nemanau, kad laiškų filtravimas bus tokia jau rimta problema. Vos tik pasirodė brukalai su paveikslėliais, reakcija buvo panaši. Tačiau nieko baisaus nenutiko: gan greit buvo sukurtos atitinkamos apsaugos sistemos, sėkmingai susitvarkančios su šia problema”, - teigė Ana Vlasova, „Kasрerskio laboratorijų“ brukalų analizavimo grupės vadovė.
Be kita ko, ekspertė mano, kad el. pašto brukalų artimiausiu metu „mirtis“ neturėtų ištikti: „Nesiimu spėlioti 10-20 metų perspektyvos, tačiau manau, kad artimiausius metus ar dvejus nieko ekstraordinaraus su el. pašto brukalais neturėtų įvykti, ir kiti brukalų platinimo kanalai vargu ar juos greitai išstums.”