Duodamas interviu leidiniui „Wired“ Schmidt, kuris 2016 m. tapo vienu iš vyriausybės Gynybos inovacijų tarybos steigėjų, kalbėjo apie JAV kariuomenės atnaujinimą naujausiomis technologijomis, kad galėtų pasipriešinti Kinijai.
Kai kurios iš Schmidt pokalbio temų apėmė startuolį „Istari“, kuris naudoja mašininį mokymąsi ir metavisatą, kad virtualiai surinktų ir išbandytų karines transporto priemones, pavyzdžiui, tankus. Jis taip pat kalbėjo apie savo viziją apie daiktų interneto stiliaus nebrangių dronų tinklą, kuris galėtų sklandžiai veikti kaip vienas vienetas.
Schmidt sakė, kad Pentagonas turėtų pasimokyti iš Rusijos invazijos ir to, kaip Ukraina pasipriešino galingesniam užpuolikui, greitai veikdama ir pritaikydama technologijas iš privataus sektoriaus, pavyzdžiui, komercinius dronus paverčiant ginklais ir 3D spausdintuvu spausdinant atsargines dalis – nors „Starlink“ sustabdė savo „SpaceX“ paslaugos militarizavimą. „Įsivaizduokime, kad ketiname sukurti geresnę karo kovos sistemą, – sakė Schmidt. „Mes tiesiog sukurtume technologijų bendrovę“.
Tačiau tikrasis pokytis galėtų būti dirbtinis intelektas. „1930-aisiais Einšteinas parašė laišką Ruzveltui, kuriame teigė, kad yra nauja technologija – branduoliniai ginklai – galinti pakeisti karą, ir akivaizdu, kad taip ir įvyko. Drįsčiau teigti, kad [dirbtiniu intelektu paremta] autonomija ir decentralizuotos, paskirstytos sistemos yra tokios pat galingos“, – sakė Schmidt.
Buvęs „Google“ generalinis direktorius ir „Alphabet“ valdybos pirmininkas per pastarąjį dešimtmetį padėjo įgyvendinti savo viziją apie dirbtiniu intelektu varomą karybą Gynybos departamente. Dabar agentūros vadovai mano, kad ši technologija sukels revoliuciją karinėje techninėje įrangoje, žvalgybos duomenų rinkime ir pagrindinėje programinėje įrangoje, padėdama JAV ginklavimosi varžybose su Kinija.