Pasak JAV Karinių oro pajėgų generolo leitenanto Robert'o J. Elder'io, Kinija aktyviai stengiasi užimti dominuojančią poziciją kibererdvėje ir išstumti šiandieninį lyderį – JAV – į antrą vietą. „Jie [Kinija - red. past.] vienintelė nacija, apie tai pareiškusi atvirai“, sako generolas leitenantas Robert'as J. Elder'is.
Primename, kad būtent Robert'as Elder'is vadovauja naujam padaliniui, sukurtam 8-osios karinės oro bazės Barksdeile, Luizianos valstijoje bazėje, padaliniui, kurio pagrindinė užduotis yra karinės ir civilinės kibererdvės. Šis padalinys dar užsiima finansinių tinklų, palydovinių komunikacijų apsauga, bei radariniu ir navigaciniu administravimu. Šiandien jis vadovauja maždaug 25000 kariškių, saugančių karinius ir civilius elektroninius išteklius.
„Kinija yra tapusi rimtu konkurentu dėl kompiuterinių atakų, tad, manau, JAV teks didinti savo galias šioje sferoje,“ - sako Lt. Gen. Robert J. Elder.
Kasmetėje JAV Gynybos ministerijos ataskaitoje sakoma, kad Kinijos Liaudies Respublika (KLR) aktyviai plečia padalinius, stebinčius Pasaulinį tinklą, saugančius Kinijos interneto išteklius, o kartais ir rengiančius išpuolius prieš įvairius vakarietiškus tinklus. Savo pranešime Elder'is įvertino tokius veiksmus, kaip konflikto dėl elektroninio pasaulinio dominavimo ankstyvą stadiją.
JAV Gynybos ministerijos ataskaita: „KLR Liaudies išvadavimo armija tebekuria kiberatakų įrankius, o taipogi daug virusų, puolančių ne tik JAV, bet ir daugelio kitų šalių kompiuterines sistemas. Kinija nuolatos tiria silpnai apsaugotų vyriausybinių ir civilių tinklų atakų galimybes, be to, tokių tinklų paieška irgi vyksta nuolatos.“
Ataskaitos duomenimis, šis KLR aktyvumas yra dalis išorės karinės politikos, į kurią pastaruoju metu įeina ne tik tradicinės karinės pajėgos, bet ir naujos balistinės raketos bei vadinamieji aukštųjų technologijų kiberpadaliniai.
Dar amerikiečių kariškių ataskaitoje pažymima, kad 2005-aisiais KLR buvo atlikti platūs kiberapmokymai, apie kuriuos Kinijos žiniasklaida nutylėjo.
Ataskaitoje atskirai kalbama ir apie Kinijos aktyvumą santykiuose su Taivanu, save laikančiu nepriklausoma sala-valstybe, kai tuo tarpu KLR jis laikomas atskilusia provincija. Ataskaitoje primenama, kad Kinija ne kartą yra žadėjo užpulti Taivaną, jei jis oficialiai paskelbtų savo nepriklausomybę.
Kartu, nepriklausomų ekspertų nuomone, savo kiberpadalinius įsisteigė ne tik Kinija ir JAV, bet ir kitos šalys.
Be internetinio aktyvumo, sako Elder'is, šie padaliniai Kinijoje aktyviai ruošia priemones kovai su radijožvalgyba ir apsaugos priemones panaudosiamas elektroninio puolimo atveju: infraraudonuosius masalus, kampinius atspinduolius ir klaidinančius tikslinius generatorius.
Tuo tarpu Kinija šiuos JAV duomenis pavadino iškreiptais. Be to, KLR Užsienio reikalų ministerija išplatino pranešimą, kur JAV ataskaita vadinama grubiu kišimusi į Kinijos vidaus reikalus, be to, Kinija savo veiksmus laiko tik atsakomąja reakcija į kitų šalių veiksmus.
Kol kas Elder'is kalba apie KLR veiksmus didžiąja dalimi kaip apie pramoninį šnipinėjimą ir internetinius įsilaužimus, skirtus vogti pramonines paslaptis ir jau savo bazėje daryti gaminius, taip sutaupant laiką ir pinigus, skirtus tyrimams.
„Dabar kinietiškas šnipinėjimas – mišinys nusikaltimų, hakerių, vykdančių privačių kompanijų ir valstybinius užsakymus. Be to, visi potencialūs JAV priešininkai dabar užsiima aktyviu federalinių ir komercinių tinklų skenavimu. Visi, išskyrus Šiaurės Korėją, kuri paprasčiausiai neturi tam išteklių.“ - teigia Lt. Gen. Robert J. Elder.