Pasaulinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ perspėja, jog internetas gali pasikeisti neatpažįstamai, jeigu nebus imtasi veiksmų prieš įvairius interneto laisvių apribojimus. Dėl interneto vartotojų laisvių susirūpinta todėl, kad pastaruoju metu vis labiau populiarėja Kinijos interneto modelio pavyzdys, kai nesudaromos palankios sąlygos žodžio laisvei ir privatumui.
Per pastaruosius penkis metus sparčiai išaugo skaičius šalių, kuriose uždaromi interneto puslapiai ar suimami blog‘eriai. Šia padėtimi susirūpinęs „Amnesty“ vadovas Tim Hancock kalbėjo apie tai, jog prie svetainių cenzūros slaptai prisideda ir didžiosios interneto kompanijos, tokios kaip „Google“, „Microsoft“ ir „Yahoo“, mat tai padeda joms plėsti rinką.
Kita organizacija „Open Net Initiative“, besirūpinanti paviešinimu valstybių, kuriose naudojami interneto filtrai, pranešė, jog yra mažiausiai 25 šalys, taikančios didesnių ar mažesnių mastų interneto cenzūrą. Tarp jų yra Azerbaidžanas, Bahreinas, Birma, Etiopija, Indija, Iranas, Marokas, Saudo Arabija ir kitos.
Tačiau svetainių filtravimas yra ne vienintelis būdas, kuriuo kėsinamasi į vartotojų žodžio laisvę. „Amnesty International“ pabrėžia, jog vis dažniau pasitaiko „politiškai motyvuotų“ svetainių ar interneto kavinių uždarymo, ar net blog‘erių įkalinimo atvejų. Tai patyrė, pavyzdžiui, 23 metų egiptietis Abdul Kareem Nabeel Suleiman, kuris buvo areštuotas šių metų vasarį ir įkalintas keturiems metams už Islamo religijos bei Egipto prezidento šmeižtą.
Tokia padėtis kelia vis didesnes diskusijas tarp žmonių, kurie yra neigiamai nusiteikę prieš internetą, taip pat tarp tų, kurie mano, jog pasaulinis tinklas kuria atviresnę visuomenę ir leidžia žmonėms išsikalbėti.
„Some People Think the Internet is a Bad Thing“ (Kai kurie žmonės mano, kad internetas yra blogas dalykas) – tai būsimos konferencijos, kurią organizuoja „Amnesty International“, pavadinimas. Joje savo patirtimi pasidalins ne tik bausmių, už atvirą nuomonės išsakymą, sulaukę interneto vartotojai, bet ir tokie įžymūs žmones, kaip virtualios enciklopedijos „Wikipedia“ įkūrėjas Jimmy Wales.