„Microsoft“ beveik prieš tris mėnesius išleido Windows 11“, bet nauja operacinė dar nesulaukia didelio populiarumo. „Lansweeper“ atliko rinkos tyrimą, kurio metu buvo apklausta daugiau nei 10 milijonų kompiuterių naudotojų iš komercinės ir asmeninės rinkos segmentų. Paaiškėjo, kad mažiau nei 0,21 % apklaustųjų atnaujino iš „Windows 10“ į naujesnę operacinę sistemą, nors atnaujinimas ir nemokamas.
Prie šios prastos rinkos reakcijos gali prisidėti keli veiksniai, tačiau vienas iš jų yra neabejotinai dėl didelių techninės įrangos reikalavimų. „Windows 11“ reikalingas patikimos platformos modulis (TPM 2.0), kuris neleidžia senesniems nei 2018 m. kompiuteriams gauti „Windows 11“ atnaujinimų, nebent naudotojas imsis įvairių apėjimų. Kitas veiksnys gali būti gremėzdiška naudotojo sąsaja (UI), mažiau funkcionalus Pradžios (Start) meniu, nei „Windows 10“ ir kelios su naudotojo sąsaja susijusios klaidos.
„Lansweeper“ duomenimis, gali būti daugiau žmonių, naudojančių pasenusias „Windows XP“, „Vista“, „Windows 8“ ir kt., nei „Windows 11“, o tai kelia didelį pavojų saugumui, nes šių operacinių sistemų „Microsoft“ nebepalaiko ir reguliarių saugos atnaujinimu netiekia. Kita vertus, „Windows 10“ bus galima saugiai naudoti iki 2025 m. vidurio – žmonės turės daug laiko atnaujinti techninę įrangą, kad ji atitiktų „Windows 11“ sistemos reikalavimus, arba tiesiog apsispręsti, ar pereiti prie naujos operacinės sistemos. „Microsoft“ gali suteikti „Windows 11“ meniu Pradžios funkcinį atnaujinimą. „Test build 22509“ suteikia galimybę į meniu įtraukti daugiau smeigtukų arba palikti daugiau vietos rekomendacijoms. Naudotojo sąsaja tikrai bus tobulinama, kad atitiktų kuo didesnio žmonių poreikius.