Populiariausioje pasaulio naršyklėje „Google Chrome“ esantis „Incognito“ režimas daugeliui žmonių tapo neatsiejama kompiuterio naudojimo dalimi. Vieni jį naudoja norėdami aplankyti prekybininkų puslapius, norėdami vėliau išvengti į juos nutaikytų reklamų, o kiti – tiesiog norėdami, kad jų naršyklės istorijoje nebūtų matomos gėdingos pramogos. Tačiau panašu, kad šis „Incognito mode“ ne toks jau saugus, kaip daugelis galvoja – „Google“ apkaltinta vis tiek renkanti informaciją apie tai, kur vartotojas naršo.
Remiantis „Financial Associated Press“ pranešimu, keletas vartotojų pateikė grupinį ieškinį „Google“, teigdami, kad net ir išjungus duomenų rinkimo funkciją „Chrome“ naršyklėje (įjungus „Incognito mode“), internetinių puslapių naudojami „Google“ įrankiai vis tiek renka privačią informaciją.
„Google“ valdanti „Alphabet“ netgi siekė, kad teismas nutrauktų bylą, nes ji yra nepagrįsta – neva viskas aiškiai nurodyta „Incognito“ režimo apraše. Tačaiu Federalinio teismo teisėjo šis argumentas neįtikino ir jis atsisakė tai padaryti.
„Google žino, kas yra jūsų draugai, kokie jūsų hobiai, ką mėgstate valgyti, kokius filmus žiūrite, kur ir kada mėgstate apsipirkinėti, kokios jūsų mėgstamiausios kelionių kryptys, kokia jūsų mėgstamiausia spalva, ir, pasirodo, netgi pačius intymiausius ir potencialiai gėdingus dalykus, kuriuos naršote internete – nepaisydama to, ar jūs pasinaudojote jos patarimu savo veiklą vykdyti „privačiai“, – rašoma pateiktame skunde.
Kompanija teismui pateiktame pasiaiškinime pabrėžė,, kad „Incognito“ režimas nereiškia, jog žmogaus internete naršomas turinys yra visiškai privatus – jo veiksmai gali būti matomi puslapyje esančių trečiųjų šalių analizės įrankių ar reklamos įskiepių.
Kitaip tariant, ši byla turėtų tapti svarbia žinute tiems, kurie aklai pasitiki „Google“ naršyklės privatumo galimybėmis – kitąkart norėdami nuo pašalinių akių apsaugoti tam tikrą veiklą internete turėtumėte apsvarstyti alternatyvius paieškos variklius, tokius kaip duckduckgo.com, ar netgi į privatumą susikoncentravusias naršykles, tokias kaip „Brave“.