Praėjusių metų pabaigoje prekyboje pasirodžiusios naujos kartos „Xbox“ ir „Sony“ konsolės tapo tokiu deficitu, kokiu anksčiau pasigirti galėjo nebent pirmieji „iPhone“. Žaidėjai visame pasaulyje dėl labai ribotos paklausos buvo priversti laukti, o perpardavinėtojai už „PlayStation 5“ nesigėdydavo prašyti ir 3 kartus didesnės sumos, nei oficiali kaina. Vis dėlto jeigu galvojote, kad šiemet ši beprotybė baigsis ir galėsite išsvajotą konsolę nusipirkti be jokių dramų – turime jus nuliūdinti.
„Sony“ žaidimų padalinio vadovas pasidžiaugė, kad 2021 metų antroje pusėje kompanija sugebės pagaminti „reikšmingą skaičių“ naujos kartos žaidimų kompiuterių, tačiau visą euforiją nutraukė po to sekęs teiginys. Japonijos technologijų milžinės atstovas teigė, kad net ir išaugę gamybos pajėgumai negalės patenkinti didžiulės paklausos, tad dėl nepakankamo „PlayStation 5“ atsargų kiekio šiemet vis tiek gali kilti sunkumų jį įsigyjant.
Vis dėlto, kaip ir galima spėti, dėl visko kalta ne pati „Sony“. Pasaulio pramonei pamažu grįžtant į prieškarantinį lygį, smarkiai išsaugo mikroschemų paklausa. Jų reikia visiems, pradedant išmaniųjų telefonų ir baigiant automobilių gamintojams, kurių dauguma dėl nepakankamo šių komponentų tiekimo netgi priversti stabdyti gamybą. Ta pati situacija ir su „PlayStation 5“ – kompanija negauna pakankamai procesorių ir kitų puslaidininkių gaminių, todėl konsolių gamyba taip pat vyksta nepakankamu pajėgumu.
Dėl šios priežasties „Sony Interactive Entertainment“ prezidentas ir generalinis direktorius itin atsargiai vertina PS5 pasiūlos galimybes. Jis spėja, kad konsolės tiekimo nesklandumai lengvės per visus 2021 metus, tačiau vadovas negali garantuoti, kad šį žaidimų kompiuterį bus galima įsigyti ir per šiųmetį atostogų sezoną.
„Sony“ pardavinėja „PlayStation 5“ į minusą, bet vis tiek iš to uždirba rekordinę sumą
Jeigu kada nors manėte, kuri įmonė savo noru gali pardavinėti vertingą prekę nuostolingai, tai pavyzdžio toli ieškoti nereikia – tai puikiai parodo „Sony“ pavyzdys. Jie patys pripažino, kad „Playstation 5“ kaina net neatperka jo savikainos, bet vis tiek paskelbė, kad iš jo uždirbo net 10 milijardų JAV dolerių pelno. Dabartinis „Sony“ tikslas yra parduoti 14,8 milijonų konsolių iki kitų fiskalinių metų pabaigos ir jie teigia, kad iki šių pabaigos jie parduos dar net 7,6 milijono vienetų. Panašu, kad ateityje jie stengsis dar labiau patenkinti dabartinę paklausą, nes kaip yra matoma ji tikrai nėra maža. Savaime suprantama, kad tai yra jų pačių nustatyta kaina ir kokį procentą, kuris kartais yra net absurdiškas, užsideda prekeiviai.
Iki gruodžio pabaigos buvo parduota daugiau nei 4,5 milijono naujųjų „Playstation 5“ konsolių vienetų ir tai jau yra daugiau, nei per pirmąjį ketvirtį po „Playstation 4“ pasirodymo. Reikia atsižvelgti į tai, kad jo gamyba ir tiekimas vyksta ne pačiu palankiausiu metu dėl savaime suprantamų priežasčių. Nors konsolės ir yra pardavinėjamos į minusą, bet čia puikiai dirba „Sony“ žaidimų divizija, kuri yra atsakinga ne tik už jų kūrimą, bet ir „PS Plus“ bei „PS Now“ vystymą. Jie uždirbo beveik 1,5 karto daugiau nei pernai tuo pačiu metu, nes pavyzdžiui, per praėjusius metus „Playstation Plus“ prenumeratorių padaugėjo net daugiau nei 9 milijonais.
Agresyvi kainos strategija su „Playstation 5“ buvo nuskalpuoti „Xbox Series X“, nes skaitmeninė konsolės versija kainuoja 400 eurų, o tai yra visu šimtu pigiau nei pastaroji ir tam reikėjo paaukoti tik diskų skaitytuvą. Savaime suprantama, kad yra pardavinėjamas ir standartinis „PS5“ modelis, kurį yra lengviau įsigyti, bet panašu, kad vartotojai teikia pirmenybę skaitmeninei versijai. Galbūt techniškai „Xbox Series X“ yra pranašesnis, bet tikrai dar to neįrodė, nes tai bent jau kol kas yra matoma tik ant popieriaus. „Microsoft“ pati bando prastumti savo vaizdo žaidimų diviziją, kuri karantino laikotarpiu augo milžiniškai.
Galbūt „Sony“ ir laimi konsolių karą prieš „Microsoft“, bet didžiausi pralaimėtojai jame yra „Google“ ir „Amazon“ su savo niekaip neįsivažiuojančiomis vaizdo žaidimų divizijomis. Kitų metų šventinis sezonas bus turbūt įdomiausias, nes yra prognozuojamas milžiniškos varžybos tarp „Playstation Horizon: Forbiden West“ ir „Xbox Halo Infinite“. Turbūt ne daug kas ieškodamas naujos konsolės pagalvos apie kokią nors „Stadia“. Grįžtant prie „Playstation 5“, eilinį sykį jie užfiksavo velniškai sėkmingus metus ir reikia tikėtis, kad dabar jie sugebės užtikrinti, kad visi norintys turės tą išsvajotą konsolę.