Nešiojami kompiuteriai ir kompaktiški duomenų saugojimo įrenginiai vis dažniau tampa duomenų nutekėjimo kanalais. Vien per praėjusią savaitę 300 tūkst. Japonijos gyventojų tapo duomenų nutekėjimo aukomis, apie 20 tūkst. nukentėjo Didžiojoje Britanijoje ir dešimtys tūkstančių - JAV.
Japonijos pašto darbuotojas pametė krepšį su „flash“ atminties kortele, kurioje buvo saugomi privatūs 290 tūkst. žmonių duomenys: vardai, adresai, sąskaitų numeriai. Nors krepšys ir buvo surastas, tačiau jau kitame šalies rajone. Japonijos paštas teigia, kad nusikaltėliai negalėjo pasinaudoti informacija pinigų vagystei iš svetimų sąskaitų, tačiau įmanoma, kad trūkstami duomenys bus surinkti iš kitų šaltinių.
Dar vienas, rimtesnis incidentas įvyko Anglijoje. Ten nežinomi asmenys pagrobė nešiojamą kompiuterį su privačiais 19 tūkst. Vusterširo grafystės tarybos darbuotojų konfidencialiais duomenimis. Kompiuteryje buvo vardai, adresai, draudimo duomenys, o taip pat konfidencialūs darbuotojų banko sąskaitų duomenys. Policija aktyviai ieško nusikaltėlių, o nukentėjusiems atidaryta speciali karštoji linija.
Iškart keli nutekėjimo atvejai užfiksuoti JAV. Beveik 8 tūkst. ligoninių tinklo pacientų gresia nesąžiningas jų asmeninių duomenų panaudojimas. Vardai, gimimo datos ir socialinio draudimo numeriai buvo saugomi nešiojamame kompiuteryje, pagrobtame iš biuro.
Kita duomenų nutekėjimo auka tapo JAV kompanija „Speedmark“, teikianti marketingo paslaugas. Iš jos biuro buvo pagrobti keli kompiuteriai ir viename iš jų buvo 35 tūkst. darbuotojų ir subrangovų asmeniniai duomenys. Nusikaltimas įvyko dar 2006 metais, tačiau apie jį pranešta tik dabar. Toks sprendimas papiktino kompanijos darbuotojus ir klientus. Matyt, kompanijos vadovybė tikėjosi, kad nusikaltėliai bus operatyviai sugauti ir pavyks išvengti nepasitenkinimo bangos. Tačiau bylą tyręs detektyvas pranešė, jog tyrimas nuėjo į aklavietę, todėl dabar kompanijai teks skirti lėšų ne tik darbuotojų informavimui, bet ir savo reputacijos pablogėjimo pasekmėms šalinti.