„Kaspersky“ technologijos aptiko kenkėjiškus failus, kurie buvo užslėpti kaip dokumentai, susiję su naujai atrastu koronavirusu – virusine liga, kuri dėl savo pavojingo pobūdžio sulaukė milžiniško žiniasklaidos dėmesio. Aptikti kenkėjiški failai buvo užmaskuoti kaip .pdf, .mp4 ir .docx failų tipai apie koronavirusą, rašoma pranešime žiniasklaidai. Failų pavadinimai leido manyti, kad juose yra vaizdo įrašų instrukcijos, kaip apsisaugoti nuo viruso, atnaujinta informacija apie ligos plitimą ir net viruso aptikimo procedūros. Tačiau realybė buvo šiek tiek kitokia.
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com
Iš tikrųjų šiuose dokumentuose buvo daugybė kenkėjiškų failų, tokių kaip Trojan virusai ar kompiuteriniai kirminai, kurie gali sunaikinti, blokuoti, modifikuoti ar nukopijuoti duomenis, taip pat sutrikdyti kompiuterio ar kompiuterių tinklų veiklą.
„Koronavirusas, kuris šiuo metu yra plačiai aptarinėjimas internetinėje erdvėje, pateko ir į kibernetinių nusikaltėlių akiratį. Iki šiol aptikome tik 10 unikalių failų, tačiau tokia veikla dažniausiai būna susijusi su populiariosios žiniasklaidos temomis, todėl manome, kad ateityje ši tendencija gali tapti daug pavojingesnė. Kadangi žmonės ir toliau nerimauja dėl savo sveikatos, mes galime pamatyti vis daugiau kenkėjiškų programų, kurios bus užslėptos kaip netikra informacija apie sparčiai plintantį koronavirusą“, – situaciją komentavo Andis Steinmanis, „Kaspersky“ vadovas Baltijos šalims.
„Kaspersky“ saugumo sprendimai sėkmingai aptinka šiuos, su koronavirusu susijusius, kenkėjiškus failus: Worm.VBS.Dinihou.r, Worm.Python.Agent.c, UDS:DangerousObject.Multi.Generic, Trojan.WinLNK.Agent.gg, Trojan.WinLNK.Agent.ew, HEUR:Trojan.WinLNK.Agent.gen, HEUR:Trojan.PDF.Badur.b.
„Kaspersky“ ekspertų patarimai vartotojams, kurie nori išvengti tokio tipo kenkėjiškų programų:
- Stenkitės vengti įtartinų nuorodų, kurios žada išskirtinio turinio naujienas. Patikimos ir legalios informacijos ieškokite tik oficialiuose šaltiniuose.
- Visada patikrinkite atsisiųstų rinkmenų plėtinius. Dokumentų ir vaizdo failų pavadinimai neturėtų baigtis .exe ar .lnk plėtiniais.
- Norėdami užtikrinti visapusišką apsaugą nuo kibernetinių grėsmių, naudokite patikimą saugumo sprendimą.