Pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse vykusios konferencijos „Catch up SkechUp 2019“ metu buvo pristatytos 3D programinės įrangos naujovės. Technologijos pažanga ne tik žada, tačiau jau dabar lemia architektūros, interjero ir produkto dizaino rinkos pokyčius. Vartotojui draugiška įranga užsakovą vis labiau įtraukia į projektavimo procesą, kurio metu pats gali atlikti reikšmingus pakeitimus bei žinoti ir kontroliuoti būsimo statinio ar produkto kainą.
Apie konferenciją pasakoja organizatoriaus „GeoNovus“ atstovė Paulina Lisevičiūtė, kurios teigimu, jau pirmasis renginys Baltijos šalyse pritraukė programinės įrangos specialistams gerai pažįstamų veidų, pristačiusių „SketchUp Pro 2019.2“ naujienas.
„Nuosekliai tobulinama programinė įranga praplėtė galimybes interjero dizaineriams ir projektuotojams atlikti tikslesnius skaičiavimus, o mėgėjams – patiems susikurti savo statybos ar renovacijos projektus“, – teigė P. Lisevičiūtė.
Projektavimas visada buvo sudėtingas procesas, kuriame vartotojas (mėgėjas) dažniausiai turėjo ribotas galimybes reikšmingai įsitraukti pats. Pasak specialistės, naujiniai palengvina darbą ne tik profesionalams, bet ir pačiam vartotojui suteikia platesnes galimybes susiprojektuoti savo viziją ir neišeinant iš namų apskaičiuoti biudžetus ar juos koreguoti, parenkant skirtingas medžiagas.
„Kiekvienas projektas susideda iš daugybės komponentų, kurie kiekvienu atveju turi platų alternatyvių medžiagų, spalvų spektrą. Dedant kiekvieną komponentą į bendrą projektą, galime sekti, kaip formuojasi galutinis vaizdas ir biudžetas. Tai įgalina profesionalus greičiau paruošti sąmatas, o patį vartotoją kontroliuoti, kad už statybas ar renovaciją nebūtų permokama“, – teigė P. Lisevičiūtė.
Konferencijoje pristatyti programinės įrangos papildiniai įgalina kurti kokybiškesnes landšafto ar pastatų 2D vizualizacijas taupant laiko resursus. „Juose galima rasti plačią želdynų biblioteką, skirtą renderinimui, medžiagų asortimentą“, – įspūdžiais dalijosi Paulina.
Bene didžiausias projektavimo galimybes turinčioje programoje „SketchUp Pro 2019“ galima projektuoti statinio interjerą, eksterjerą ir net sodą. Tačiau ne vien tai: „Plačios naujinių galimybės įgalina susiprojektuoti pavėsinę ar terasą ar net droną, o galutinį kūrinį apžvelgti virtualioje realybėje. Programa turi plačias sąsajas su virtualios realybės akiniais, leidžia importuoti taškų debesį (angl. Point Cloud) ir atkurti nuskenuotą esamą situaciją 3D modeliu. Sumodeliavus 3D objektą, galima jį pateikti 2D, filmuko formatu arba perkelti į 2D dokumentaciją“, – pasakojo P. Lisevičiūtė.
Tarp konferencijos pranešėjų buvo galima išvysti ne vieną technologijų guru. Vienas jų – ypatingas svečias iš JAV – John Brock.